Skocz do zawartości

Wysoka temperatura


Gość Dalgrin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli czujnik tak jak obstawiałem. A co niektórzy obstawiali pompę i zalecali wymianę całego rozrządu zarzucając mi jednocześnie niewiedzę. Podstawowa zasada brzmi - jak nie wiesz co, zacznij od wymiany najtańszych rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie zmusza do wymiany kolego.

Gdybyś poczytał więcej moich postów dowiedziałbyś się że nigdy nikomu nie kazuję na siłę wymieniać niczego.

Zawsze kazuję posprawdzać.Ale życie mnie nauczyło że wielu ludzi wracało ponownie ze swoimi problemami zaleczonymi.

 

Wymiana czujników to jest zawsze podstawa ale w dalszym ciągu nie wiadomo jakie jest ciśnienie w układzie chłodzenia.

A to jest moim zdaniem podstawowa diagnostyka aby wykluczyć usterkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujnik tak jak obstawiałem. A co niektórzy obstawiali pompę i zalecali wymianę całego rozrządu zarzucając mi jednocześnie niewiedzę. Podstawowa zasada brzmi - jak nie wiesz co, zacznij od wymiany najtańszych rzeczy.

Kolego no widzisz wyszło na twoje.

Ale jest małe ale - z pierwszego postu założyciela tematu wynika że silnik się grzeje a nigdzie nie jest napisane że temperaturę odczytuje tylko ze wskaźnika, bawi się w wymiany termostatu, itp.

Więc my sądzimy że faktycznie jest problem a nie tylko najprostsza i pierwsza rzecz jaką się sprawdza czyli rzeczywista temperatura silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz, tu się różnimy. Na różnych forach siedzę od lat. Modem na nie jednym też byłem i z doświadczenia wiem, że to co piszą ludzie o problemach to jedno, a to co dzieje się na prawdę to drugie. Bo gdyby miał realny ogląd sytuacji to nie pisałby postów na forum tylko sam dawno rozwiązał problem. Dla tego ja nigdy nie bazuję na tym co pisze forumowicz jako wyrocznia, tylko staram się zadawać pytania "sprawdzające". Tak wynika z mojego wieloletniego doświadczenia i próby postawienia się w skórze osoby, która nie koniecznie ma pojęcie o mechanice, gdzie nic nie bierze się z niczego. Zawsze jest to system naczyń połączonych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro byłeś modem to wiesz że robi się z tego Offtop?

Czekamy na wyniki założyciela tematu bo inaczej temat będzie do zamknięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest w jak najlepszym porządku temperatura dochodzi maksymalnie do 95 i to przy bardzo powolnej jeździe a w normalnej trasie ledwie do 90. Po przekroczeniu 90 włącza się wiatrak i chodzi on w miarę cicho czyli musi to być 1 bieg. A ja rozpocząłem od wymiany termostatu bo kompletnie zapomniałem o tych czujnikach dopiero po rozmowie z Tatą postanowiliśmy że spróbujemy bo i tak nie ma nic do stracenia. Pompa też była brana pod uwagę ponieważ auto kupiłem od właściciela który ewidentnie o niego nie dbał [wiem to przez wszechobecny sylikon zamiast uszczelek] i nie wiem kiedy zmieniał rozrząd a jeśli było to robione po kosztach to pompa mogła być nie wymieniana. Teraz zabieram się za malowanie bo karoseria strasznie kuleje [nadkola] a potem zbieram na wymianę rozrządu [dopiero się uczę 4 technikum mechatroniczne]. A zapomniał bym DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA RADY !

Edytowane przez Dalgrin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności