Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Poszukuje schematu elektrycznego z opisem do klimatyzacji omega 2.0 16v

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   buli553

buli553
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Omega B
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 09 sierpień 2017 - 07:36

Poszukuje schematu połączenia elektrycznego klimatyzacji mam silnik 2.0 16v i walczę z nią, nie wiem co może być nie tak. Po pierwsze rozszczelniony mam kompresor to wiem ze muszę oddać na gwarancję lecz nie wiem czy rozszczelnienie nie było spowodowane uszkodzeniem jakiegoś czujnika gdyż klimatyzacja na postoju bardzo słabo działała lecz jak dostała pęd powietrza chłodziła dobrze. Więc najprawdopodobniej klimatyzacja nie załączała wentylatora na wyższy bieg niż pierwszy co powodowało zwiększenie ciśnienia w układzie.. sprawdziłem wszystkie przekaźniki i one działają poprawnie tak samo jak czujniki temperatury cieczy. i muszę prześledzić tor wentylatora i presostatu. Tez proszę o informację gdyż na przewodzie wysokiego ciśnienia mam 2 czujniki jeden to na pewno presostat który ma 4 kable a z drugiego wychodzą tylko 2 i nie mogę zdiagnozować co to gdyż chciałem kupić już obydwa czujniki do klimy.

Z góry dziękuje.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   vertix

vertix
  • Zasłużony
  • 1858 postów
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Model:Opel Vectra C
  • Silnik:z1,8xe
  • Nadwozie:sedes

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:27

nie wiem czy rozszczelnienie nie było spowodowane uszkodzeniem jakiegoś czujnika gdyż klimatyzacja na postoju bardzo słabo działała lecz jak dostała pęd powietrza chłodziła dobrze. Więc najprawdopodobniej klimatyzacja nie załączała wentylatora na wyższy bieg niż pierwszy co powodowało zwiększenie ciśnienia w układzie.

Co ty za bzdury wypisujesz???? Do PiSu się zapisałeś czy do mocherów.. ????

1 Sprawdzić  szczelność klimy.

2 jeśli ubywa czynnika  , to ustalić z kąd....

3 Wymienić (kupując w ASO )  dwa słynne zaworki od klimy...

Ps Jesteś pewien , że jak wiatr wieje z Włoch to klima działa.....    :rotfl: :drunk:   :drunk:

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież