Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pompa olejowa

1.2 55kW 16V Z12XE pompa olejowa astra zakup

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   guciolukasz123

guciolukasz123
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:Ford
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 09 sierpień 2017 - 10:30

Cześć wszystkim. Mam problem z astrą siostry. Zaczęła się jej zapalać kontrolka  oleju na wolnych obrotach.  Zajrzałem tu na forum i moje obawy się potwierdziły, oddałem auto do mechanika, żeby sprawdził ciśnienie oleju, i niestety jest słabe. W silniku przed zakupem przez nas był wymieniany łańcuch rozrządu, jak się później okazało tylko łańcuch a reszta dymu w silniku została, po przejechaniu ok tysiąca km silnik zaczął żłopać olej jak głupi. Zrobiliśmy remont, rozrząd faktycznie był nowy więc został, ale teraz problem z pompą oleju... Mechanik który sprawdzał ciśnienie dzwonił do mnie, że nigdzie nie może dostać takiej pompy, jedynie jakieś zestawy naprawcze. Jest sens to zakładać? Dodam, że kontrolka zapala się dopiero na rozgrzanym silniku, olej wlany 10w40, i nie ubywa go. A może macie jakiś namiar na nową pompę do tego auta? Bo u mnie w mieście nigdzie tego nie mają, nawet na zamówienie, w necie  przejrzałem multum stron i też nić. Czy zostaje oem?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 8868 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 09 sierpień 2017 - 12:21

Pozwoliłem sobie edytować temat aby był bardziej w temacie problemu.

Co do zestawu naprawczego to pytanie czy mechanik wie jaki powinien być luz i jak wyglada obudowa.Czy nie jest wytarta.

Olej tam powinien być 5W30

https://www.auto24pa...90-570-200/1472

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież