Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Corsa C 1.0 Twinport - rozrząd?

1.0 44kW 12V Z10XEP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE   dejmien666

dejmien666
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Corsa C
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 11 sierpień 2017 - 09:10

Witam serdecznie,

Posiadam Corse od grudnia - jednak jeden z objawów nie daje mi spokoju. Byłem na przeglądzie, byłem również u zaufanego mechanika.

Otóż po rozgrzaniu silnik pracuje tak jak na filmiku:

Nagrane innym telefonem -3 miesiące temu:

Tutaj nagranie z tego co pamiętam na zimnym silniku, mogę nagrać nowe - by było 100% pewności. Możliwe że to nagrywałem po chwilowym postoju.

Trochę terkocze - wiem, że to 3 cylindry ale pracuje trochę jak mały dieselek. Do wymiany oleju zostały mi 2 tys. km. Rozrząd z tego co mówiła sprzedająca był wymieniany podczas sprowadzenia z Niemiec (warsztat potwierdził) - było to jakieś 2-3 lata temu i około 30 może 40 tys. km temu. Na przeglądzie mechanik powiedział, że wszystko jest ok. Zaprzyjaźniony mechanik powiedział, że to prawdopodobnie "szklaneczki" ale jeszcze można jeździć. Jednak jest szansa, że w obu przypadkach silnik nie zdążył się jeszcze w pełni rozgrzać.

Niestety, oleju sam nie wymieniałem, zrobił to mój ojciec - zdecydował się na półsyntetyk - jednak instrukcja zaleca pełen. Teraz jest półsyntetyk 10w40 mobil one. Mówią, że ten model średnio lubi się z tym olejem i jak półsyntetyk to warto wybrać valvoline lub GM ew. Castrol. 

Proszę o informację, czy jest to normalna praca silnika? Nie zwracałem wcześniej na to tak mocno uwagi - bo w kabinie nie słychać niepokojących dźwięków. Korzystam również z klimatyzacji i jak sprężarka pracuje to nie słychać takiego terkotania (być może je zagłusza). Powinienem martwić się o rozrząd/coś innego. Sam silnik zbiera się ładnie, nie szarpie, jeździ normalnie - poza tym że to 1.0 

• 0

Użytkownik jest zalogowany Google Adsense

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK