Skocz do zawartości

nie odpala po wymianie głowicy


Gość endriulodz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość endriulodz

Witam , mam taki problem ,dałem do warsztatu moją Astrę G 1,6 16V na wymianę głowicy ,głowicę dałem drugą po regeneracji, mieli tylko zamienić ( stara miała wypalony zawór ), oczywiście dałem kompletny rozrząd z pompą wody, nowe śruby do głowicy komplet uszczelek olej, filtry itd, dzisiaj po wielkich trudach i zmaganiach od środy, mogę odebrać samochód, tj.3 dni robocze ! , na miejscu okazuję się że samochodu nie można odpalić , komputer pokazuje błąd 1230 Uszkodzenie w obwodach przekaźnika pompy paliwa / przekaźnika zasilania sterownika oraz po włączeniu zapłonu słychać terkotanie przekaznika tego pod maską (kolor fioletowy) ,świeci się kontrolka samochód z kluczykiem, chłodniczka z wiatraczkiem oraz również załączają się obydwa wentylatory ,silnik jest od 3 dni zimny !, rozrusznik kręci ale nie odpala ? możę Wy będziecie mądrzejsi od tych nie douczonych mechaników , oni tylko po głowach się drapią i nie wiedzą co to może być ? proszę o podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość endriulodz

Masy aby na pewno wszystkie dokręcone?

niby sprawdzali ale nie mam pewności , żałuję że do nich pojechałem ale też ktoś mi polecił ten warsztat , w Zgierzu i teraz są problemy, w poniedziałek ma przyjść jakiś elektronik ,z kompem, podobno pracował w serwisie Opla to może będzie bardziej kumaty ?

niby sprawdzali ale nie mam pewności , żałuję że do nich pojechałem ale też ktoś mi polecił ten warsztat , w Zgierzu i teraz są problemy, w poniedziałek ma przyjść jakiś elektronik ,z kompem, podobno pracował w serwisie Opla to może będzie bardziej kumaty ?

I jeszcze jedna rzecz , bo boję się czy nie mógł uszkodzić się sterownik silnika ,ponieważ jak pojechałem zobaczyć postępy prac to zauważyłem że nie odkręcili klemy z akumulatora ? , z tego co wiem to powinni odłączyć zasilanie przed zdjęciem sterownika i innych czujników ,czy dobrze myślę czy nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z tego co wiem to powinni odłączyć zasilanie przed zdjęciem sterownika i innych czujników ,czy dobrze myślę czy nie ?

 

Powinno się tak robić aby nie wywaliło błedów.

Nie zrobili ,to powinni błędy wykasować.

Ja kiedyś też wypinałem sterownik bez odłączania i nie było problemów.

Ale co i jak robili tego nikt nie wie.

Natomiast wiem jedno: spaścili robotę więc reklamacja i maja naprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz, trzeba było poczekać i w środę zaprowadzić do "mojego" warsztatu.

Byś chociaż poznał kolegę wariata - mnie :)

Podjechał bym do Ciebie, ale nie mam na razie czym, bo corsa się maluje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość endriulodz

Witam ,dzięki kolego za wsparcie , jutro zobaczę co oni zdziałają ? ,od rana mają jakiegoś elektronika sprowadzić z kompem ,może on coś wyduma ,pracował w serwisie Opla , oni nawet nie mają nic żeby podłączyć się przez OBD, ja mam swój taki skaner który wyświetla błędy dlatego wiem co jest za błąd 1230, czekam jutra i zobaczę co będzie ,nie daruję im tego i nie zamierzam nic dopłacać .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1230 to przekaźnik silnika

Sprawdź sobie te dwie rzeczy co masz w załączniku.

Są w komorze silnika.

bezpiecznik nr.6 20 A i przekaźnik R5

post-37019-0-78650500-1502605242_thumb.jpg

post-37019-0-36100500-1502605252_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość endriulodz

A co sądzicie na temat tych wentylatorów które po włączeniu zapłonu załączają się obydwa naraz i chodzą cały czas ,nawet po wyłączeniu zapłonu ,dopiero odłączenie akumulatora przerywa ich pracę , a przekaznik brzęczy cały czas ,po wyjęciu jest cisza a kontrolka samochodziku z kluczykiem miga cały czas, myślę że zrobili jakieś zwarcie ale już nie wiem sam ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności