Skocz do zawartości

Światła do jazdy dziennej w kierunkowskazie - ryzyko przy kontroli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otrzymałem "w prezencie" taką instalację w swoim samochodzie pod moją nieobecność, poniekąd niespodzianka. Gdybym jednak wiedział wcześniej, że to będzie instalacja bez homologacji to z góry bym to skreślił. Zdjęcia w załączniku.

 

 

Teraz pytanie czy to zdemontować i wrócić do klasycznych kierunkowskazów, czy można to zostawić i tylko wyłączać światła do jazdy dziennej na czas kontroli diagnostycznej. Sprawuje się znakomicie, ustawiam światła na Auto i zapominam o tej kwestii (przełączają się poprawnie kiedy robi się ciemno, zmienia się podświetlenie ekranu głównego). Problemem jest kwestia regulacji, przepisów i ich egzekwowania w praktyce.

 

Co z kwestią kontroli drogowej? Czy policja może zwrócić uwagę na włączone światła do jazdy dziennej w miejscu kierunkowskazów , czy to prawdopodobne, będzie się rzucać w oczy? W przypadku stłuczki czy to z automatu dyskwalifikuje wypłatę ubezpieczenia czy znów - kwestia tego czy ktoś na to zwróci uwagę.

 

W tej chwili planuję demontaż ale skonsultuję się jeszcze z pracownikami stacji diagnostycznej. Szkoda bo to idealne ulepszenie dla Signum z trybem świateł Auto i nikomu nie szkodzi a poprawia komfort użytkowania auta.

post-227-0-75837000-1502548215_thumb.jpg

post-227-0-63247700-1502548226_thumb.jpg

post-227-0-07642600-1502548237_thumb.jpg

post-227-0-73408800-1502548246_thumb.jpg

Edytowane przez yanaek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to chodzi. Ustawienie w tryb Auto kontroluje zarówno włączanie świateł po zmroku jak i zmianę podświetlenia wyświetlacza (tryb dzień/noc).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko można skonfigurować jak się chce. Jest 5 trybów działania świateł. Podświetlenie też można konfigurować. Wyświetlacz też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki spróbuję iść w tym kierunku a ten temat skasuje bo te światła faktycznie są poza normami i nie ma sensu tego zatrzymywać, tak na zdrowy rozum

 

@ArKos czy mógłbym Cię prosić o usunięcie tego wątku? Nie jestem w stanie sam go skasować.

Edytowane przez yanaek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To wszystko można skonfigurować jak się chce. Jest 5 trybów działania świateł. Podświetlenie też można konfigurować. Wyświetlacz też.

 

@ArKos nie do końca to tak działa, są 4 programy, przynajmniej w moim Signum, i niestety żaden z nich nie wpływa na tryb Auto.

 

Zdecydowałem się użyć programu 4, tj. światła mijania (bez pozycyjnych) zapalają się "po" uruchomieniu silnika. To nieźle przemyślane, bo w zimie jak będzie deficyt prądu światła zaświecą się dopiero jak silnik zacznie sam kręcić. Przy tym programie jak zaczyna się ściemniać, to muszę ręcznie przełączyć światła z 0 na Auto. Ale to i tak bardziej wygodne niż zabawa z wyświetlaczem wcześniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Astrze H GTC mam 5. Same pozycje przód, pozycje przód + pozycje tył, pozycje przód + mijania przód + pozycje tył, tylko mijania przód, mijania przód + pozycje przód.

Też jest tryb AUTO i nic nie trzeba przełączać - wjazd w tunel lub ciemno powoduje automatyczne włączenie świateł mijania w pełnej opcji, jak powinno być. Cały czas jest na AUTO i działa jak należy wszystko.

Ja bym sprawdził sprawność czujnika zmierzchu skoro nie chce się przełączać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności