Skocz do zawartości

dziwny skręt


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam mam pytanie w moim kadziu gdy skręce kierownicę do końca to są dziwne przeskoki kół tak jakby koła nie szły po swoich śladach nie mam pojęcia co to może być. :?:?:?:?:?:? czy może brakuje tam jakichś ograniczników proszę o radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam. zalecany wjazd na kanał i sprawdź,czy nie gnije blacha w podłodze w okolicy mocowania wahaczy-to niestety "urok" kadettów. Przy okazji zobaczysz końcówki drążków i wszystko będzie jasne.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam

u mnie było bardzo podobnie przeskakiwanie pukanie przy dużym skręcie kół i to właśnie była przegnita podłoga przy mocowaniach wahaczy

 

radzę dobrze się przyjrzeć temu miejscu bo w moim przypadku skończyło się tym że zgubiłem koło w czasie jazdy

 

mało przyjemne doznanie i spore koszty naprawy w moim przypadku nieopłacalne ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekiewa

a nikt nie zwrócił z was uwagi że przyczyną stukania przy skręcie niekiedy jest wypracowany przegub półosi ;) niekiedy puka jak już się kończy. jak już pęknie to nie pojedziesz dalej,i co najlepsze po rozebraniu pękniętego przegubu niekiedy nie widać zbytnio uszkodzenia a jednak już nie nadaje się do użytku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w moim przypadku skończyło się tym że zgubiłem koło w czasie jazdy

mało przyjemne doznanie i spore koszty naprawy w moim przypadku nieopłacalne :mrgreen:

U mnie tydzień temu stało się identycznie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/crybaby.gif

Możesz napisać jaki jest orientacyjny koszt naprawy ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w moim przypadku podłoga była już tak przegnita że trzeba by było wymienić większą część podłogi za co zawołali mi przynajmniej 1000 zł ale jak urwałem koło to poszedł amorek zawieszenie no i kadziu poszedł na dawcę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wstawienie mocnej blachy w miejscu mocowania wahacza najlepiej zlecić zaprzyjaźnionemu "kowalowi".Porządna blacha czołgowa i przetrwa nawet wojnę -byle precyzyjnie odtworzyć kształt i otwory na śruby. Problem w tym, że po prawej stronie idą przewody paliwowe i kowal musi uważać żeby nie podpalić kadzia. Mnie to będzie w najbliższym czasie kosztowało ok 200 plnów ,ale też wkład własnej pracy.

apropos postu -przegub owszem stuka, ale uskoki kół to raczej już zgnilizna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam panowie odwiedziłem już 2 mechaników 2 blacharzy i jedną stację kontroli i zgłupiałem jedni mówią że trzeba spawać a drudzy żeby jeździć podłoga jest lekko zgnita z prawej strony

może ktoś wie jaki jest koszt zrobienia tego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi przy takich objawach, podczas ostrego hamowania odpadło prawe przednie koło, wyrwało półośkę z silnika i nawet nie wiem co tam jeszcze... Okazało się, że podłoga była przegnita. Naprawa wyniosła 1000zł. U ciebie może będzie będzie ciut mniej, skoro jeszcze jeździ i nie ma innych szkód...

 

Pogodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności