Skocz do zawartości

problem z numerem vin


Gość galax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś dostałem interfejs i program "Delphi" do diagnostyki więc się pobawiłem.

Skasowałem kilka błędów i tak przypadkiem odkryłem że vin który sczytuje program z komputera samochodu jest inny niż ten w dokumentach i na nadwoziu.

Czyli w dokumentach i na nadwoziu jest taki sam vin,ale program pokazuje całkiem inny vin (chyba z komputera auta).

Moje auto jest z 2003r nr vin: W0L0XCE7534316645

Sprowadzane ze Szwecji,sprawdzenie w internecie po nr rej. potwierdziło nr. vin ,rocznik,kolor,wyposażenie.

Czyli niby wszystko jest ok.

Ale dlaczego program diagnostyczny sczytuje inny vin?

 

Po sprawdzeniu tego nr vin okazuje się że auto miało nawet inny kolor.

Vin który pokazuje program to :W0L0XCE7544192702

A i jeszcze program pokazuje że auto jest z 2004r.

 

Teraz pytanie dlaczego tak jest?

Gdzie jeszcze jest umieszczany numer vin po za nadwoziem,czy w komputerze samochodu też?

Jeżeli tak to jaka mogła być historia z autem?

Padł komputer?,silnik? czy może samochód miał poważniejszą awarię (jakiś dzwon)? choć nic nie wskazuje na wypadek bo wszystko wygląda dobrze od spodu.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to czekam na pomoc w wyjaśnieniu tej kwestii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli w dokumentach i na nadwoziu jest taki sam vin,ale program pokazuje całkiem inny vin (chyba z komputera auta).

 

Czyli Mery miała wymieniany sterownik i ktoś zapomniał zmienić Vin.

Uważaj teraz na Carpas bo ten który miałeś fabrycznie przypisany już nie jest aktualny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem w dziedzinie samochodowej,ale skoro wychodzi że zmieniany był sterownik to oznacza że Mery mogła mieć poważniejszą przygodę czy tylko sterownik bo to taka przypadłość?

Mogła mieć też zmieniany silnik jak padł sterownik?

Czy to nie ma powiązania i jest niezależne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

skoro wychodzi że zmieniany był sterownik to oznacza że Mery mogła mieć poważniejszą przygodę czy tylko sterownik bo to taka przypadłość?

 

Nie musiała mieć przygody.

Sterowniki padają zwłaszcza te z serii Z.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Jestem już spokojniejszy,ale nawet w necie nie mogłem znaleźć przyczyny 2 nr vin w samochodzie.

Co fachowe forum to fachowe i do tego błyskawiczne odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat doświadczenie przeżyłem na własnej skórze.

Też miałem podobnie ale dowiedziałem się o tym gdy chciałem użyć drugi kluczyk.

Klucznik do którego z tym pojechałem od razu po wykryciu innego Vinu mnie wylegitymował ,włacznie z umową kupna auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności