Skocz do zawartości

Poduszki silnika ?


Gość Vectrab99

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

jeden pan w kanale a drugi pan zaciąga ręczny i puszcza pomału sprzęgło by był ten stukot a drugi nasłuchuje oczywiście trzeba uwazać by nie stała się komuś krzywda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec takich testow nie bylo. Jednak czy przy wewnetrznym przegubie uszkodzonym nie powininem miec "ciezszych" objawow ? Jakies terkotanie ? Ogolnie czesto ruszam dynamicznie, jezdze z tym dzwiekiem przynajmniej 2-3 miesiace, a od wymiany tlumika koncowego mam wrazenie ze dzwiek jest slabszy i pojawia sie rzadziej.

Przy uszkodzonym przegubie wewnetrznym chyba z czasem powinny nasilac sie objawy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

terkocze tylko przegub zewnętrzny na skręconych kołach kolega w vectrze c ma taki stukot i wyszło że przegub wewnętrzny ale u ciebie trzeba dokładniej sprawdzić podjeć do dobrego mechanika i niech szuka jak stuka to znajdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny dzwiek jak u mnie ma ? A oslony cale mial ? Bo kurcze wiekszosci ludzi jak juz pada przegub wewnetrzny to jest to wyrazne. To u mnie jednak bylby wyjatek... Zwlaszcza ze z czasem objawy powinny sie nasilac, a z tym cykaniem zrobilem jakies 3-4 tys km. Dopiero jak wszystko w aucie wymienilem co wiedzialem ze musze zrobic, a cykanie zostalo to sie zainteresowalem nim :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za pomoc i odpowiedzi :)

 

Nie wiem, czy się mylisz czy nie. Wyjdzie z czasem :D Fakt, że mechanik dziś nie miał za dużo czasu, ale dźwięk usłyszał, obejrzał auto i wykluczył poważniejsze usterki. Jest to bardzo doświadczony mechanik, co nie zmienia faktu, że mógł się pomylić :)

 

Wyruszam na wakacje, wiec nie mam już czasu biegać po mechanikach, oby mi autko wytrzymało trasę :)

 

Moje zdanie jest takie (oczywiście mogę się mylić, zwłaszcza, że jestem laikiem), że jeśli przegub by padał, to raz że dźwięk powinien być cały czas, a nie pojawiać się co jakiś czas. Do tego czasem bardzo słabo go słychać, czasem trochę wyraźniej. Jeżdżę z tym już dłuższy czas, wiec przegub chyba dawno powinien się posypać, albo jakieś nowe objawy by doszły ? Typu drgania.

 

W każdym razie dziękuję za pomoc, a sam mam nadzieję że jeszcze 2 tyś km zrobię bez problemowo, a jak już wrócę to zajmę się tematem :)

 

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności