Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Astra H 1,9 CDTI 150 KM spadek VMax z 230 do 200 oraz duże wibracje po wymianie turbo i dwumasy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   skax

skax
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Astra III
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 08 wrzesień 2017 - 14:31

Cześć, posiadam Astrę H GTC 2007r. 1,9 CDTI 150 KM. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wymieniłem koło dwumasowe oraz turbosprężarkę. I co mi się zaczęło nie podobać: 

- po wymianie dwumasy podczas ostrzejszego przyspieszania na 6 biegu od 140 do 160 czuć wibracje w samochodzie, a łydka na prawej nodze to aż lata. Jeśli przyspieszam z lekko wbitym pedałem gazu, nie czuć aż tak tego, na 5 biegu również jest ok. Ale na tej 6 to takie łup łup łup. Powej 170 już ok.

- na zimnym silniku wsteczny i jedynka bardzo ciężko wchodzą - może olej wyciekł ze skrzyni podczas wymiany ? 

- wczoraj zmieniłem turbo - wyjechałem od mechanika, w aucie bardzo mało mocy, wyjechałem na autostradę, nagle zaczął przyspieszać normalnie i puścił dużo czarnego dymu. Potem już było ok, przyspieszenie wróciło, ale za to prędkość maksymalna spadła. Przed wymianami obu elementów ujechała mi 230, teraz 200 i koniec ... Może po prostu turbina musi się ułożyć ? Z racji nowego turbo chciałem ją zchipować. Mogę już teraz jechać na takiej świeżej turbinie czy poczekać aż faktycznie się ułoży ?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 7833 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 08 wrzesień 2017 - 18:55

Mogę już teraz jechać na takiej świeżej turbinie czy poczekać aż faktycznie się ułoży ?

To znaczy co rozumiesz przez pojęcie się ułoży?

Kupujesz nowe auto i czekasz aż coś się ułoży?

W turbinie zregenerowanej prawidłowo nie ma co sie układać.

Jest naprawiona i ma pracować.

Jeżeli to jest zrobione jak należy.

To jest moje zdanie.Ale mogę się mylić.

na zimnym silniku wsteczny i jedynka bardzo ciężko wchodzą - może olej wyciekł ze skrzyni podczas wymiany ? 

A to my mamy wiedzieć czy ty w skrzyni masz olej?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   Fircyk81

Fircyk81

Piotrek

• Zasłużony
  • 925 postów
  • LokalizacjaLubelszczyzna
  • Model:Opel Astra III
  • Silnik:1.9 CDTI

Napisano 08 wrzesień 2017 - 19:00

Ty mądry jesteś by takim starym gratem tak szybko jeździć ?  :D  :lol: 150 tka faktycznie powinna szybciej iść...

Użytkownik Fircyk81 edytował ten post 08 wrzesień 2017 - 19:02

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież