Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

meriva 1.7 ctdi -b brak mocy do 2 tys obrotów i kopcenie na czarno

1.7 74kW 16V Z17DTH

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Lucyna

Lucyna
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 10 wrzesień 2017 - 08:49

Witam.
Jestem szczęśliwa posiadaczką Meriwy, lecz mam z nią problem. Od jakiś 3 tygodni Mela nie ma mocy do 2 tys obrotow, później dostaje kopa i chodzi jak trzeba. Przy gwałtownym naciśnięciu gazu niestety kopci na czarno i to nie mało. Zapala się również kontrola samochodzik z kluczykiem ale tylko czasami przy wysokich obrotach. Po zgaszeniu auta kontrolka znika. Auto poszło do mechanika który naprawia wszystkie pole w rodzinie i nigdy nie było problemu zawsze radził sobie z usterka. Tym razem sobie nie poradził. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Turbina działa. Mechanik sprawdził wszystkie czujniki i mówił ze jest ok. Szukamy juz informacji na forum ale niestety dla mnie jako kobiety są niestety nie zrozumiałe :( wiec jeśli ktoś miał ten sam problem co ja i umie mi poradzić i wytłumaczyć to będę wdzięczna i Melka również
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 8607 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 10 wrzesień 2017 - 10:11

Niech się mechanik podepnie do auta i zacznie nim jeździć aż kontrolka zaświeci.Wtedy będzie widział co za błąd się wyświetla.

Po prostu gaszenie auta u ciebie kasuje błąd.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   Lucyna

Lucyna
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 10:23

Komputer był podpięty jak kontrolka się paliła i nie pokazywało błędu
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   mk5

mk5

Marek

• Forumowicz
  • 3074 postów
  • Lokalizacjawoj.lubelskie
  • Model:Nie Opel
  • Silnik:1.9 TDI
  • Nadwozie:hatchback

Napisano 10 wrzesień 2017 - 13:24

Moze trzeba zmienic program diagnostyczny, skoro jest kontrolka musi byc bład. Czarny dym moze powodowac zła relacja paliwo-powietrze, czy dokładnie trzeba sprawdzic wartosci doładowania turbiny. Należy tez zainteresowac sie egr, i klapami wirowymi.

Oglnie lepszy byłby tu elektronik niz mechanik. Wtryski tez moga dymic, ale az tak to  raczej nie.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   Lucyna

Lucyna
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 18:38

Dzisiaj jak na złość błąd się nie zapala. Mechanik poradził przeczyczyscic układ paliwowy wlewajac płyn do tego przeznaczony do baku. Po tej operacji jest odrobinę lepiej ale nie sądzę żeby to załatwiło sprawę. Czy jest tu może ktoś z okolic Malborka, Sztumu, Iławy, Ostródy lub okolic i mógłby zdiagnozować auto. Niestety do mechaników w okolicy nie mam zaufania.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież