Skocz do zawartości

Jak dorwać oszusta


Gość JaroCoach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprzedając motor zgodziłem się na spłatę kwoty z umowy na 2 razy przy czym 1 część dostałem do ręki przy podpisaniu umowy, z kolei odnośnie drugiej części w umowie sprzedaży widnieje zapis, że kupujący zobowiązał się do zapłaty 3400 zł do dnia 29.08.2017. Gość który kupił motor nie odbiera telefonów i nie odpisuje na smsy. W związku z tym mam pytania.

 

1 Jakie kroki poczynić?

2 Czy zgłosić sprawę na policję?

3 Czy za zgłoszenie i przebieg sprawy w sądzie zapłacę z wlasnej korzeni?

4 Czy w takim wypadku legalne jest rozmieszczenie w okolicy jego zamieszkania ulotek z jego danymi, wizerunkiem oraz informacją że jest oszustem?

 

Proszę również o wiadomości e-mail: [email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulotek niemozesz rozmieszczac bo nawet jakby wyrok zapadl w sadzie to moze o znieslawienie podac. ustnie mozesz jedynie rozglaszac ze ten a tamten cos tam cos tam. Do sadu gnoja i na policje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na bezczelnego zrobił Cię w mega hu.. a Ty pytasz czy masz iść na policję?

To pierwsza rzecz jaką powinieneś w takiej sytuacji zrobić.

I zapomnij o o upublicznianiu wizerunku czy danych osobowych bo gość będzie pierwszy na policji z zawiadomieniem o szkalowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że policja tu nie pomoże. Sprzedając skuter zawarłeś umowę cywilno-prawną więc jedyne co możesz moim zdaniem zrobić to :

 

- wyślij wezwanie do zapłaty za potwierdzeniem odbioru oraz określ nowy termin płatności

- wyślij przedsądowne wezwanie do zapłaty również za potwierdzeniem odbioru z określonym terminem płatności

- jeśli nie podziałało, to pozostaje Ci pozew o nakaz zapłaty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej udaj się do rzecznika praw konsumentów.

W każdej gminie jest taka osoba i za darmo udziela rad.

Ja mam troszkę inną sytuację bo kupiłem auto z przekręconym licznikiem i teraz czekam na zwrot pewnej kwoty.

Ale byłem u rzecznika i poinformowano mnie że jeżeli sprzedawca nie odda ustalonej kwoty to rzecznik zajmie się tą sprawą i wyśle pisma urzędowe a potem to już prokurator i sprawa sądowa karna.

A za sprawy karne się chyba nie płaci jak dobrze się orientuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sprawa rzecznika praw konsumenta on względem osób fizycznych nie ma uprawnień (właściwie to i tak niewiele może). Sprzedaż pomiędzy dwoma osobami to sprawa cywilna. Sąd, nakaz zapłaty = komornik. Można też wtedy zgłosić pacjenta do KRD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności