Skocz do zawartości

Opel Meriva B - błąd p1101


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Opla Merivę B z 2012 1,4 120KM. Od jakiegoś czasu zapala się mi check engine i gaśnie. Auto traci na mocy. Dziś z pomocą znajomego podpięliśmy się pod interfejs diagnostyczny i odczytaliśmy błąd - p1101.

Czy ktoś miał podobny problem? Czego dokładnie może dotyczyć ? Nie chodzi mi o odnośniki z googla, bo takowych się obczytałem... jednak być może ktoś spotkał się z takim problemem u siebie i udało mu się go sprawnie rozwiązać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o odnośniki z googla, bo takowych się obczytałem.

 

A to czytałeś? http://forum.opel24.com/topic/37255-eksploatacja-astry-j-iv/page-14

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Do wykonania środek zaradczy polegający na czyszczeniu przepustnicy i przeprogramowaniu sterownika silnika.

Samo czyszczenie przepustnicy + kasowanie błędu pomoże na jakiś czas, ale problem kiedyś powróci. Nowsza wersja oprogramowania sterownika silnika ma mniej czułą kalibrację i błąd nie wraca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi już mówił o aktualizacji oprogramowania i tym, że próg tolerancji pojawiania się tego błędu jest większy. Cóż, czyli tylko wizyta w ASO ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Szanownych fachowców . Podepnę się pod temat . Posiadam Opla Merivę B z 2012 1,4 120KM  jakieś 2 tyg temu pojawił sie u mnie błąd p1101 . Wysłany do regeneracji został kolektor ssący.  Wszystko zamontowane z powrotem 0 błędów- spokój . Niestety po tygodniu używania samochodu błąd powrócił.( po kilkunastu km zgasła kontrolka) Prosił bym  o jakieś sugestie, co dalej ?  Brak pomysłów. Teraz nie wiem czy mogę dalej jeździć czy od razu do mechanika się udać . W weekend mam zaplanowaną trasę jechać czy nie? oto jest pytanie. 

Pozdrawiam . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kiju9 napisał:

po tygodniu używania samochodu błąd powrócił.( po kilkunastu km zgasła kontrolka) Prosił bym  o jakieś sugestie, co dalej ? 

Nie mogę, wymiękam...

Kutwa człowieku, czy ogromnym problemem jest przeczytanie postu 3 oczka wyżej?

Masz jak wół:

W dniu 27.12.2017 o 17:45, ArKos napisał:

Do wykonania środek zaradczy polegający na czyszczeniu przepustnicy i przeprogramowaniu sterownika silnika.

Samo czyszczenie przepustnicy + kasowanie błędu pomoże na jakiś czas, ale problem kiedyś powróci. Nowsza wersja oprogramowania sterownika silnika ma mniej czułą kalibrację i błąd nie wraca.

Czego nie wiesz? Czego nie rozumiesz? Co masz niejasne?

 

W nagrodę za fantastyczny start na forum masz na 2 tygodnie wczasy od pisania, może wtedy zaczniesz czytać. Jak nie umiesz, to będziesz musiał sie nauczyć, przykro mi. Śmietnika mi tu robił nie będziesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wyskoczył mi błąd P1101. Zrobiłem kwerendę po internecie i znalazłem winnego: zawór grzybkowy w kolektorze. U mnie nie widać czubka tego zaworu. Pytanie jest takie: czy zawór grzybkowy, czyli jednokierunkowy, musi być jak raz wpasowany w tamto miejsce? Mamy dużo miejsca w króćcu, a także cały przewód dolotowy do kolektora. Można zamontować inny zawór  w łatwiej dostępnym miejscu. To taka myśl mi chodzi po głowie ale potrzeba jest matką wynalazków. Bo kto pomyślał, żeby w taką niedostępną dziurę wetknąć maleńki zaworek?  Zwłaszcza, że jest miejsce gdzie indziej. Co koledzy o tym sądzą?

zaw 1.jpg

zaw 2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruski zastosowały jednokierunkowy zawór zwrotny paliwa + 2 króćce do LPG i działało. Zregenerowali made by home.

Przewód dolotowy odmy nie ma z tym nic wspólnego, bo zaworek oddziela 2 komory kolektora a nie dolot z odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności