Skocz do zawartości

2.0 DTI rozrusznik kręci ale silnik nawet nie pyrknie, pompa?


Gość mark577

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za odp. Z tym plakiem to mi mechanicy z sąsiedztwa podjechali i psikneli, mam pytanko do Kolegów z forum, czy znacie kogoś w Bydgoszczy kto ma doświadczenie w temacie DTI i sprawdził by po kolei to co należy, czyli od szczelności układu, przez elektrykę, sterownik pompy, do samej pompy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda sie meczyc sprawdzac szczelnosc. Poprostu zapodaj butle z ropa i kawalek wezyka na podejscie i powrot paliwa i do tej butli zapodaj i wtedy probuj krecic. OD otwarcia filtra paliwa powinienes zaczac by zobaczyc czy tam jest paliwo. Jesli zagladales tam w celu wymiany filtra to pewnie za mocno dokreciles pokrywke na ktorej jest wyraznie napisane jaka sila dokrecac ale oczewiscie nikt tego nie przestrzega. Po drugie trzeba sprawdzic na kompie czy w momencie kecenia komp widzi predkosci obrotowe walu korbowego i pompy wtryskowej. To jest tez pdostawa. Bez tego to kiepsko widze by odpalil silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki Wesol, ale jestem laikiem w tych sprawach, chociaż myślę, że nie całkowitym technicznie ignorantem, bo chyba rozumiem o czym piszesz :-) Jeśli jednak moje pytania wydadzą się zbyt ignoranckie, to też zrozumiem i nie będę miał pretensji jeśli nie zechce ktoś na nie odpowiadać :-)
Rozumiem, że tą butle z ropą to podłączam do przewodu, który idzie do pompy wtryskowej, a ten powrotny z przelewów, czy skąd on tam idzie? Oba one maja być odpięte od filtra paliwa i podłączone do jednej butli z ropą?
Filtra paliwa nie odkręcałem ostatnio. Ostatnia wymiana była już sporo czasu temu.
A co do prędkości wału i pompy to kurde nie zwróciłem na to uwagi jak byli mechanicy z kompem, ale myślę że oni zwróciliby uwagę na to, że nie ma na kompie tych obrotów i by o tym powiedzieli. A czy dobrze rozumiem, ze gdyby na kompie nie było prędkości obrotowej wału i pompy to wskazuje to na ECU czy na coś innego?

Edytowane przez mark577

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności