Skocz do zawartości

Vivaro 2005 1.9CDTi 74kW, nie zapala, gaśnie [kiedy chce]


Gość pietia04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z Vivaro. Pierwsza awaria we wtorek,wyjazd do kolegi,samochód po zaparkowaniu i kilkugodzinnym postoju przy próbie uruchomienia nie odpala. Na drugi dzień wezwany fachowiec z komputerem, stwierdza dwa błędy [coś z klimatyzacją [zgadza się bo brak czynnika] i z zaworem egr[silnik zaworu mam wymontowany, podpięty elektrycznie, a miejsce po nim zaślepione]. Po usunięciu błędów auto odpaliło [chociaż nie do końca jestem przekonany, czy błędy te były przyczyną]. Wczoraj trochę jeździłem [samochód zapalany gaszony robione kilka, kilkanaście km] i zdarzyła mi się sytuacja że podczas jazdy samochód zgasł.Przy próbie zapalenia zauważyłem że nie świeci [a powinna chociaż sekundę] kontrolka świec żarowych i nie pokazuje temperatury silnika. Próby ruszania wtyczek egr-u, przepływomierza i innych dostępnych w zasięgu ręki być może pomogły [choć nie jestem przekonany].Po kilku minutach auto odpaliło. Przejechane kolejne może 2km i znowu gaśnie w trakcie jazdy. Kolejna dłubanka po wtyczkach i auto odpala. Zajechałem do domu gaszę i już nie mogę odpalić. Po ok 10 minutach, samochód pali. Dodam tylko: jeżeli kontrolka świec żarowych nie zaświeci się po przekręceniu kluczyka, to wiem że auto nie odpali. Czy spotkał się ktoś z taką usterką?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR zaślepia się gdy jest elektrycznie sprawny.Nie podajesz jaki to był błąd.

 

Nie wiem jak u ciebie ale już w AG było że gdy silnik ciepły to świece żarowe są wyłączone.

Sprawdź czujnik temp.płynu.Zdejmij wtyczkę z czujnika i spróbuj odpalić.

Wtedy świece powinny grzać cały czas.

 

Do tego pytanie czy ci nie odcina jakiś alarm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR był sprawny [jak zaślepiałem]. Być może że świece nie grzeją [jak ciepły], ale kontrolka na chwilę musi się zapalić [bynajmniej dla sprawdzenia czy sprawna]. Próbowałem tak na szybko, lecz pogoda nie pozwala stąd pytanie: Gdzie znajduje się czujnik temperatury płynu chłodzącego?

 

Samochód wyposażony tylko w centralny zamek i immobilizer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od stanu wtyczki na zaworze pompy wtryskowej,szyny i wtryskiwaczy

ta kontrolka nie ma nic wspolnego ze swiecami, logi z rozruchu bardzo by pomogly, mianowicie cisnienie na szynie, dawki wtryskow i zachowanie zaworu na pompie

czujnik temp siedzi w termostacie a termostat z boku silnika nad skrzynia, leci do niego sporo przewodow, nie sposob nie zauwazyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na diagnostyce komputerowej i diagnosta nie stwierdził żadnych błędów. Stwierdził natomiast, że zanika gdzieś napięcie zasilania komputera [dlatego komputer nie zczytuje błędu]. Po południu, przejrzałem skrzynkę przekaźników i znalazłem jeden odpowiedzialny za świecenie kontrolki świec żarowych. Po wyciągnięciu go występuje taka sama sytuacja jak przy wcześniejszych awariach [samochodu nie można odpalić i oczywiście nie świeci słynna kontrolka po przekręceniu kluczyka],oraz nie ma napięcia na czujniku[zdjęcie silnika z internetu ale lokalizacja czujnika taka sama:https://zapodaj.net/c1f84578e9672.jpg.html], nawet nie wiem za co odpowiedzialny. Na daną chwilę zamieniłem przekaźniki i zobaczę czy problem się powtórzy. Czy ktoś posiada schemat elektryczny tego modelu, lub coś na wzór programu Etka dla grupy vW?

Edytowane przez pietia04

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to regulator na pompie

sterownik ma stale zasilanie i plus po zaplonie, raczej to drugie swankuje jesli juz problem z zasilaniem

teoretycznie schematy podchodza z renowki ale zazwyczaj poslugiwalem sie nissanem, czego konkretnie potrzebujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o skrzynkę przekaźników [ta pod zbiorniczkiem wyrównawczym], za co każdy z przekaźników jest odpowiedzialny [tzn. co załącza] i schemat elektryczny połączeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności