Skocz do zawartości

Vectra B 1.6 16v 101KM 1998rok CHECK ENGINE pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Sorki że po 5 dniach ale musiałem sb zrobić przerwe od vectry. Dziś zaholowałem ją z Wujkiem na stacje żeby zatankować LPG bo z benzyny nie chciał za nic odpalić nawet na zaciąganiu. Więc tak... zatankowałem- odholowaliśmy kawałek na plac. Odpalił na LPG bez problemu ale strasznie strzelał i dławił się i gasł. Włączyłem wtedy spowrotem PB i jak zaciągnął to chodził. Chwile nie mógł złapać obrotów (5-8min) ale to podobno normalne że sterownik musi dograć wszystko. Przejechałem się pomału 2 razy później troche szybciej no i autko rozgrzało się do 90 stopni zaczął chodzić idealnie wróciłem nią do domu na PB i zczytałem błędy: P0351 P0352 (Usterka w elektronicznej regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu [za niskie napięcie]) P0200 (obwód wtryskiwacza paliwa) I te 3 błędy NIEAKTYWNE niby. Aktywny P0325 (Obwód czujnika spalania stukowego) 4 błędy łącznie. Po skasowaniu Check zniknął i błędów nie wywaliło po zgaszeniu i ponownym odpaleniu. Jutro zobacze jak będzie chodziła vectra na zimnym i czy wywali jakiś błąd. Dodam że mocy jej nie brakuje więc wydaje mi się że to tylko sprawa elektroniki. Adam odpowiadając na wcześniejsze twoje pytanie- Tak razem z pętlą (komplet zawsze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odpaliłem około 12 od strzała pojechalem na stacje zatankować PB i zaczęły świrować obroty wróciłem do domu i te same błędy co wczoraj poza obwodem wtryskiwania paliwa (ale to był wczoraj przez LPG-zakręciłem całkiem na butli i reduktorze żeby czasem sie nic nie przedostało) Skasowałem błędy, pokatowałem go troche i obroty się unormowały ale nie na długo jak dodałem na postoju mocniej gazu to sobie strzelił i zaczął znów świrować ale i tak nie tak mocno. Pojechałem innym autem do motoryzacyjnego po czujnik spalania stukowego. Zaczęły się poszukiwania gdzie on jest.. ostatecznie znalazłem jego wtyczke która..... nie była podłączona. Tak... ktoś odpiął CSS'a Fakt że mam nowy ale chciałem sprawdzić czy coś się zmieni jak podłącze ten co jest. Podłączyłęm, skasowałem błędy i wio... Nie szarpie, zbiera się bardzo ładnie chodzi równo jednak na postoju po dodaniu mocno gazu i puszczeniu strzeli z wydechu (nie gaśnie i trzyma obroty ale z dużej prędkości jak zwalniam na sprzęgle to zdarzy mu się przygasnąć.) Błąd tylko jeden już został P0352 -na odcinku 2 km wyskoczył 2 razy Moje pytanie czy warto wymienić ten czujnik na nowy.. coś może w tym jest skoro ktoś go odłączył (może jako diagnoze) Jak tak to musiał bym klucz sobie pożyczyć dynamometryczny i kanał ogarnąć bo ręką mniej więcej dotarłem do tego gdzie jest ale z góry nie dojdę do niego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czujnik wałka rozrządu i położenia wału korbowego to jeden i ten sam czujnik? Czy są 2 w aucie? bo nie ważne co wpisuje zawsze wychodzi identyczny czujnik w google?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa mówi :nie

Jeden odczytuje położenie wału a drugi wałka rozrzadu.


https://opel.7zap.com/pl/car/j96/p/1/50-1/

 

https://opel.7zap.com/pl/car/j96/p/1/51-3/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz adam, to ten sam rysunek...


a dobra juz ogarniam, czyli ja wyminilem czujnik walu korbowego... a walka rozrzadu gdzie jest? pod pokrywą od rozrzadu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności