Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gasnący / szarpiący silnik w trakcie jazdy

1.7 55kW 16V Y17DT

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   Picia944

Picia944
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Astra II
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 05 październik 2017 - 07:01

Witam,

Posiadam Astrę G DTI 1.7. Męczący mnie problem to gaśnięcie auta w trakcie jazdy, nie raz dławiący się ale nie gasnący silnik. Nie zależnie od temperatury silnika, obrotów, prędkości. Zdarzy się to nie raz przy 90 km/h, nie raz przy 10 km/h. Po zgaśnięciu raz odpala od razu, raz trzeba poczekać 5 minut a nie rzadko musi załapać na plaka. Po odpaleniu może przejechać 20m i to samo albo 300km i nic się nie dzieje. Na początku wymieniłem uszczelnienie przy wlocie paliwa do filtra (łapało lewe powietrze), później zregenerowany został sterownik wtryskiwaczy. Już myślałem że będzie dobrze a to znów się stało. Grzebiąc ręką za silnikiem na włączonym, zauważyłem zdartą izolację na kablach, które po zwarciu powodował objawy jak w trakcie jazdy (dławienie, gaśnięcie) - kable polutowane, zaizolowane - myślałem że kłopot z głowy, ale niestety wczoraj stało się znów to samo... Czy mógłby ktoś doradzić czego jeszcze szukać?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 8243 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 05 październik 2017 - 08:50

§4. Pisanie nowych postów forum.
4.1. Sprawdź czy temat nie był już kiedyś poruszony (wyszukiwarka u góry strony).

http://forum.opel24....-podczas-jazdy/

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież