Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nierówna praca silnika przez kilka sekund po odpaleniu i hałasy z okolic paska klinowego Astra G Y17DT

1.7 55kW 16V Y17DT

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   mar9990

mar9990
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Model:Opel Astra II
  • Silnik:1.7 DTI
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 05 październik 2017 - 08:41

Czołem wszystkim.

Mam dwa problemy.

- Po odpaleniu na zimnym silniku, silnik przez kilka (do 10) sekund pracuje nierówno, obroty falują w granicach 600-1200, po dodaniu lekko gazu problem ustaje szybciej. Na ciepłym silniku nierówna praca na początku jest prawie niezauważalna. Potem silnik pracuje prawidłowo. 

- Po przejechaniu kilku czy kilkunastu kilometrów z okolic paska klinowego, rolek które napędza (trudno powiedzieć dokładnie skąd  z bo wszystko jest  blisko siebie) słychać rzężenie, charczenie, dość głośne, głośniejsze niż praca silnika. Silnik pracuje wtedy prawidłowo, obroty są prawidłowe. Załączam poniżej filmik pokazujący ten dziwny hałas (w tle słychać zwykła pracę silnika, na pierwszym planie ten dziwny charkot): https://youtu.be/4BFnpnvSgqo  Trochę boję się z tym jeździć.

Zaczęło się to wczoraj - przynajmniej ta nierówna praca po odpaleniu, te hałasy przy silniku mogły już występować wcześniej ale dopiero wczoraj je zauważyłem.

Czy macie jakieś pomysły co to może być? W środę jadę do mechanika i chciałbym zweryfikować jego opinię z Waszą :)

Pozdrawiam

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 8243 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 05 październik 2017 - 08:49

Zamykam.

Podpowiedź 

§4. Pisanie nowych postów forum.
4.1. Sprawdź czy temat nie był już kiedyś poruszony (wyszukiwarka u góry strony).

http://forum.opel24....e-wolne-obroty/

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież