Skocz do zawartości

problem z ruszaniem na skrzyżówaniu agila 1.2


Gość mieszekorzeszek2000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mieszekorzeszek2000

Witam. Posiadam Opel Agila 1.2 z 2001r benzyna plus lpg. Problem polega na tym, że odpalam samochód normalnie ruszam, a później po zatrzymaniu samochodu na skrzyżowaniu i ponownym ruszeniu samochód nie chce jechać trzeba dusić gaz no i przeważnie gaśnie. Później odpalam i ruszam jako tako. Wymieniłem przepływomierz na nowy porządny oraz świece. Co to może być? Cewka, Egr? Przepustnica? Przepustnica czysta. Gdy naciskam na blaszke to porusza się normalnie. Kupiłem na zamianę przepustnice w której blaszka nie chciała się ruszyć za nic w świecie, a po podmiance wyskoczył kluczyk i agila miała max 2,5tys obrotów. Dodam jeszcze, że czasem obroty mają opóźnienie tzn za późno spadają...Check się oczywiście świec, a mechanik mówił, że błąd przepływki wyskoczył więc wymieniłem i nic... Proszę o pomoc, wskazówki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość mieszekorzeszek2000

tak dzisiaj odpaliłem samochód zimny ładnie podczas jazdy przełączył się na gaz, potem po zrobieniu zakupów odpalam przełącza się na gaz i trochę wariuje i chce z gasnac i daje gaz a on nic... czasem tak jest ze dojezdzam do skrzyzowania i nie chce isc... a przewaznie dobrze jedzie... błedów nie mam jak odczytać, a wcześniej mechanikowi pojawił się z przepływomierzem narazie nie chce się narażać na koszty bo to trochę kosztuje... Egr może być temu winien? czy coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

błedów nie mam jak odczytać, a wcześniej mechanikowi pojawił się z przepływomierzem narazie nie chce się narażać na koszty bo to trochę kosztuje

 

 

No cóż to jeździj do oporu aż padnie na środku skrzyżowania i będzie potrzebna laweta.

Policz sobie koszty i zdecyduj czy wolisz poszukać usterki ale trzeba zapłacić za to mechanikowi czy płacić za holowanie plus naprawę.

Domyślam się ze nie masz dwóch lat i kręconych włosków i rozumiesz że auto które ma sterownik nie naprawisz tak jak malucha.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mieszekorzeszek2000

to po co to forum skoro nie można prosić o pomoc... wymieniłem to co mechanik ustalił czyli przepływomierz rozumiesz? i nic to nie dało... szukam objaw... najlepiej dać radę żeby pojechać do mechanika i zapłacić mu kupe forsy jakbym miał to bym chyba tu nie prosił o pomoc logiczne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest właśnie po to żeby pomagać ale nie ma tu wróżek ani szklanej kuli, więc jak mamy zgadywać jaki masz kod błędu skoro sam nie wiesz.

To jak możemy pomóc na odległość - skoro autko u ciebie i nie chcesz współpracować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada na tą chwilę jest jedna.

Zażyj sobie relanium bo nabawisz się bana.

 

Masz auto Agila.

To nie jest maluch że zamiast paska prądnicy można było użyć rajstopy.

Tutaj jeżeli masz kontrolkę powinno się odczytać błędy.

Jeżeli nie chcesz w ciemno wymieniać klamotów.

Ja ci powiem to ,ktoś inny powie co innego i co wymienisz?

 

To auto wymaga konkretnej diagnosyki na komputerze.

Nie stać cię na mechanika to kup sobie interfejs (poczytaj dział Opcom) i po drugim podpięciu ci się zwróci koszt jego zakupu.

Nie stać cię na interfejs to kup sobie rower.

My za ciebie nie zdiagnozujemy auta.

 

Ogólnie rzecz biorąc ja bym na dzień dobry porozbierał wszystko co możliwe: przepustnicę, EGR i poczyścił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No takie czasy.

0141 to sonda 2 :masz do sprawdzenia wiązkę sondy ,sondę i sterownik silnika.

1300 pusty zbiornik paliwa .I znowu wiązka ,czujnik poziomu paliwa lub pusty zbiornik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności