Skocz do zawartości

Meriva ''trzęsie'' przy staniu w miejscu.


Gość MerivaDriver

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MerivaDriver

Witam.

 

Nasza Meriva zaczęła się ''trząść'' przy staniu w miejscu, przy zapalonym silniku.

Do tego dodam, że auto nie brzmi jak Diesel, wręcz przeciwnie, jest cichutka, a ROZRZĄD NIE BYŁ WYMIENIANY.

Czy może być to wina świec zapłonowych? Czy może czegoś innego?

I jeszcze pytanie, jak zwiększyć obroty?

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość MerivaDriver

Panowie teraz mam pewność.

Auto klekocze tylko przy nagrzanym silniku, jak jest nie nagrzany to bardzo cichutko klekocze, dodam że tylko do 2000 obrotów na minute, powyżej 2000 obrotów pracuje normalnie.

Może zajrzymy do mechanika, bo ujrzałem, że lekko nim szarpie, tak jakby był na gaz a nie jest, a wiem jak to jest z gazem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak jakby był na gaz a nie jest, a wiem jak to jest z gazem.

 

A jak to jest z gazem?

Pytam bo mam coś chyba zepsute bo u mnie od 2000 roku wszystkie auta w gazie i nie trzęsie.

 

 

 

 

Auto klekocze tylko przy nagrzanym silniku, jak jest nie nagrzany to bardzo cichutko klekocze,

 

Czy chociaż próbowałeś poszukać na forum tematu o twoim problemie?

Ja znalazłem

http://forum.opel24.com/topic/60797-ah-z14xep-pracuje-jak-diesel/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MerivaDriver

Tak wiem że to wina rorządu.

 

Jeśli chodzi o ten gaz, to przed Merivą mieliśmy Fiata Brave również w 1.4 tylko że 12V i 80KM.

Jeśli gaz się kończył, albo wymagało coś regulacji auto szarpało i trzęsło się. Jeśli chodzi o Opla to jeszcze z gazem nie mieliśmy do czynienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli gaz się kończył, albo wymagało coś regulacji auto szarpało i trzęsło się. Jeśli chodzi o Opla to jeszcze z gazem nie mieliśmy do czynienia.

 

 

A to to tak :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MerivaDriver

No dobra, tera do spraw Merivy, okazało się że winą były świece zapłonowe (już wymienione) oraz jeszcze cewka zapłonowa (zamówiona i będzie zakładana w Poniedziałek), dodam że wykryliśmy że cewka ponieważ włączał się Check Engine i mechanik powiedział że jeśli będzie się włączać to znaczy że to wina cewki.

Także problem prawdopodobnie rozwiązany, a jeśli chodzi o wymianę rozrządu to planujemy gdzieś na ferie.

Edytowane przez MerivaDriver

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dodam że wykryliśmy że cewka ponieważ włączał się Check Engine i mechanik powiedział że jeśli będzie się włączać to znaczy że to wina cewki.

 

 

A skąd żeś ty tego kowala wytrzasnał?

Mechanik twierdzi że Check się zapala bo cewka jest winna i twierdzi to bez podpięcia do komputera i odczytania choćby błędów które ten Check wywołują?

Ręce opadają. Szukałbym natychmiast innego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jako właściciel auta które się psuje zainteresuj się co to było za urządzenie i jaki był błąd z dwóch powodów.

Dla siebie aby lepiej poznać swoje auto.

I dla forum aby umieć zakończyć jakąś puentą twój temat.

Bo powiedzenie komuś że jakiś błąd wyskoczył i jakiś mechanik go skasował to sam byś przyjął z zadowoleniem gdybyś trafił na taki temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności