Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[Astra H] Zabezpieczenie antykradzieżowe ? Problem z odpaleniem auta

alarm antynapad problem odpalenie auta blokada pompy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE   kola I

kola I
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Astra III
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 07 październik 2017 - 17:52

Witam, zakupiłem rok temu Astre H i ma zamontowany jakiś dodatkowy alarm albo zabezpieczenie antykradzieżowe. Widać było, że coś jest bo jest zamontowana czerwona dioda obok gałki zmiany biegów. Poprzedni właściciel twierdził, że to chyba i tak nie działa i po prostu dioda się świeci a mu nie chciało się grzebać, żeby ją wyłączyć. Ostatnio okazało się, że jednak działa :/

Przez cały okres użytkowania dioda ta paliła się ciągle. Ostatnio po normalnej jeździe bez żadnych ekscesów, auto zgaszone. Po 2 dniach próbuje odpalić i nic. Po przekręceniu kluczyka nie zapalają się wszystkie lampki (między innymi od airbagów) i nie słychać, żeby chodziła pompa paliwa, po próbie odpalenia rozrusznik nie kręci i wtedy zauważyłem, że dioda miga. Dodam jeszcze, że po próbie odpalenia na wyświetlaczu pokazuje się literka F w miejscu średniego spalania, chwilowego spalania, zasięgu itd. Czasem dioda się zapali na chwile i wszystko działa, odpalam. Po zgaszeniu zaczyna znowu migać i dupa nie odpale znowu. Czasem tak miga z 30 minut i pomaga odłączenie klemy dopiero, czasem po chwili zapala się i sie świeci. Przy odpaleniu auta albo wyłącza się całkowicie i zapala co jakiś czas, albo na odwrót. Ogólnie żyje własnym życiem to ustrojstwo.

Dodam, że wymieniłem akumulator, pomogło za pierwszym razem. Wymieniłem baterie w kluczyku i niby już było cacy bo przy otwieraniu auta świeciła się ta dioda stale. No ale tak mi się tylko wydawało. Dzisiaj znowu napiernicza wedle własnego uznania.

Może, ktoś coś pomóc ? Bo oszaleć można, w pracy mam już za długie przerwy postojowe, a za cholerę nie wiem gdzie znaleźć puszke tego alarmu i co to w ogóle jest. 

Z góry dziękuję za pomoc

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK