Skocz do zawartości

Czy można zamontować filtr stożkowy do Opla Merivy 1.4 16V?


Gość MerivaDriver

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MerivaDriver

Witam.

 

Może to trochę głupie pytanie, ale czy można by zamontować filtr stożkowy do silnika z14xep do Opla Merivy?

Czy podniesło by to osiągi auta? Czy auto by więcej spalało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja odpowiem tak.Oglądnij sobie filmik

http://www.corsa-c.co.uk/forum/showthread.php?364251-Meriva-Z20LET-project/page2

 

 

A jeżeli chcesz coś w aucie zmienić i dać mu konie to tutaj masz idealny manual

 

http://www.corsa-c.co.uk/forum/showthread.php?364251-Meriva-Z20LET-project&s=d4bf6256d5d7092acefe1d7b99169820

 

 

 

A jeszcze wcześniej to twoją przygodę z motoryzacją proponowałbym zacząć od doprowadzenia tego co masz do stanu fabrycznego (bez trzęsawek)

I potem do dzieła. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MerivaDriver

No wiesz, głównie o to mi chodzi żeby dodać jej trochę koni.

Przed stożkiem myślałem o Grillu od Irmschera, ale kosztuje 160zł (razem z dostawą)a stożek mam praktycznie na miejscu za 60. :P

Pożyjemy zobaczymy jak to dalej z Merivą będzie.

Pierwsze modyfikacje na niej to była listwa chromowana od polifta, nowe kołpaki (Ponieważ zimówki aktualnie, nie mamy letnich, na następny mamy zamiar kupić '15 z Alufelgami).

Jak będzie dobra pogoda to porobię fot i zrobię nowy temat, bo aktualnie mam tylko jedną fotkę, do tego, zaraz po zakupie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety musisz pamiętać że co byś nie zrobił o ona nie będzie demonem.

Fakt upiększyć nie zaszkodzi.Ale z modyfikacjami silnika nic nie poprawisz bo to auto jest ciężkie i klocek który ma dość duże opory powietrza.

A do tego słaby silnik.

I jedynie brać przykład z gościa z linku który ci podałem. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

filtr da tylko pomruk koni może 2-4 i nie stożkowy tylko wkład sportowy zamiast fabrycznego tylko tak odizolujesz ciepło od niego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolesie z 3City, polecam ich kanał.

 

Moim zdaniem czemu nie ale trzeba to zrobić z głową. Filtr musi siorbać zimne powietrze czyli trzeba się bawić w odpowiedni dolot i separację stożka od temperatury pod maską.

 

Ja byłem zbyt leniwy i mam wkładkę KN w standardową puchę filtra + dodatkowy wyfrezowany otwór w fabrycznym ssaku umieszczonym w grillu. Kuni nie czuję ale satysfakcja jest. Jest też delikatnie inny dźwięk przy wyższych obrotach.

Edytowane przez Krzysztof Wierzchoń

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stożek albo wkładka to KN, nie jeden test potwierdził że te filtry coś dają ale i kosztują.

 

Za wkładkę KN zapłaciłem 200 zł, pasuje idealnie w puchę bez przeróbek. Jak chcesz stożek to trzeba wywalić puchę. Trzeba wyrzeźbić dolot i odseparować filtr aby nie ssał powietrza spod maski. To musi mieć ręce i nogi.

 

Ja ogólnie do fabrycznego auta jak już chcesz się bawić to polecam wkładkę. Stożki z separacją to już na większe przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności