Skocz do zawartości

Meriva Z16XEP LPG gaśnie


Gość radzikkm

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Merivka umówiona na środę w firmie która specjalizuje się w regulacji luzów zaworowych w Olsztynie.

 

 

Taka mała rada : sprawdź z której strony szlifują szklanki.

Powinno sie szlifować od środka szklanek czyli sam ten cypelek .

Ale są fachowcy którzy szlifują od strony krzywek bo nie mają sprzętu aby zrobić to jak należy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ogólnie to u nas w Bydgoszczy wielkie oczy robią a byłem u kilku.

Na wstępie dają do zrozumienia że się nie znam.

Jak pokazuje wyniki z pomiarów i zrzut z dokumentacji to dopiero zaczyna się inna gadka.

Z uwagi na minimalne luzy planujemy zdjąć głowicę i przekazać do szlifierni w celu weryfikacji.

 

Nie trzeba demontować głowicy, trzeba zdemontować wałki i wyjąć szklanki i wymienić/szlifować na odpowiedni wymiar.

I tak jak pisałem co 40-50 tys kontrola luzu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim zakresie montowali szklanki orginalnie w nowych silnikach?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Tego to raczej nikt się nie dowie, trzeba zmierzyć luz i po wyjeciu szklanki mikrometrem zmierzyć grubość jej dna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto oddane do naprawy. Podczas rozmowy z właścicielem opisał wszystko co i jak. Najpierw mierzą luzy na wszystkich zaworach szczelinomierzem sprowadzonym z UK skalowanym co 0,02 mm. Demontują wałki rozrządy, szklanki, szlifują od strony zaworu na maksymalną górną tolerancję. Jeśli dolotowe są w normie to i tak je szlifują do górnej tolerancji. Potem składają wszystko do kupy i jeszcze raz mierzą luzy. Jak jest OK to sprawdzają kompresję, podłączają kompa i na nowo adaptacja LPG. Za szlif jednej szklanki liczy 45 zł. 300 m od jego zakładu jest serwis opla z ciekawości zaszedłem i zapytałem ile wymiana szklanek, to zaśpiewali 150 zł za jedną plus robocizna. Koleś z warsztatu powiedział że w pesymistycznej wersji 1000 - 1500 zł do odbioru w piątek.

 

Ale co mnie najmilej zaskoczyło. Wchodzę mówię, że umówiony jestem na regulację zaworów, a koleś jak u lekarza pyta. "proszę pana, dlaczego pan tak uważa, że zawory są do regulacji, co się dzieje z samochodem, jakie ma pan objawy?"

 

Ja na to, że gaśnie jak zimny po dojechaniu do skrzyżowania, że nie ma siły, że po ponownym odpaleniu już wszystko ok i że nawet już na 5 biegu to tylko do 120 km/h max z wiatrem w plecy, ale, że na 4 wszystko OK. I cała litania tego co sprawdzone, co wymienione i jakie jeszcze objawy.

 

On na to "ja na 99% też obstawiam luzy zaworowe, ale dla pewności jutro rano zmierzymy bo może być, że podczas poprzednich wymian tego wszystkiego (sondy lambda, sterowniki LPG, przepustnice itp.) ktoś mógł coś napsuć w ustawieniach. Jeśli luzy to zrobimy i na nowo posprawdzamy wszystkie ustawienia w komputerach i sterowniach.

 

Koleś bardzo konkretny i widać, że zna się na tym co robi i bardzo mi się spodobało, że zaczął od pytania o objawy.

 

jak by ktoś był blisko Olsztyna to polecam http://ede.auto.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód odebrany, właściciel bardzo zadowolony. W końcu znowu dynamiczne auto, które nie gaśnie na skrzyżowaniach rano. i rozpędza się ponad 120 km/h i to poniżej 3000 obr/min. Przed naprawą taka prędkość to tylko z górki przy wietrze w plecy. no i silniejszy o wiele

 

ogólnie szlifowanie wszystkich 16 szklanek,wymiana uszczelki i regulacja gazu 1200 zł

 

P.S.

Do sprzedania mam kabel diagnostyczny do OpCom. Jeszcze płynie z Chin, ale już nie będzie mi potrzebny. Kabel nówka, ani razu nie podłączony

Edytowane przez rogalart

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód odebrany, właściciel bardzo zadowolony. W końcu znowu dynamiczne auto, które nie gaśnie na skrzyżowaniach rano. i rozpędza się ponad 120 km/h i to poniżej 3000 obr/min. Przed naprawą taka prędkość to tylko z górki przy wietrze w plecy. no i silniejszy o wiele

 

ogólnie szlifowanie wszystkich 16 szklanek,wymiana uszczelki i regulacja gazu 1200 zł

 

P.S.

Do sprzedania mam kabel diagnostyczny do OpCom. Jeszcze płynie z Chin, ale już nie będzie mi potrzebny. Kabel nówka, ani razu nie podłączony

Interfejs zachowaj zawsze może się przydać.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności