Skocz do zawartości

Problem z poziomem oleju


Gość Lasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, jestem nowym użytkownikiem opla corsy 1.2 16v 75km i mam nadzieje, że zostanę z wami jak najdłużej. Moj problem wyglada następująco, mam przypuszczenia, że mój bagnet oleju jest nie od mojego modelu i zwracam się z prośbą. Czy ktoś mógł by zmierzyć swój bagnet i podać tutaj długość ? Będę baaardzo wdzieczny. Sprawa jest dość pilna gdyż samochód stoi nieużywany :[

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega to ma bana na google? http://forum.opel24.com/topic/47233-dlugosc-bagnetu-miarki-oleju-rocznik-2000/ 5 sekund wyszukiwania łącznie z napisaniem czego szukam. Silniki identyczne. Pozdrawiam.

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma... Widziałem ten post i dalej nie rozwiał mojego problemu gdyż wszystkie bagnety jakie spotykam mają ok 44cm (nie spotkalem dłuższych)) długości pytam się użytkowników Opla Corsy jaki powinien być oryginalnie bagnet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mój błąd. Nie zawsze można wierzyć każdej głupocie, którą na forum piszą i nie skorygują. Mimo, że temat tyczy się silnika Z12XE, który też w CC z 2002 r. posiadam, to faktycznie bagnet ma ok. 45 cm od końca do górnej warstwy plastykowego pierścienia uszczelniającego. Nie wiem, może Agila ma inną miskę i stąd dłuższy bagnet.

Tak że, miłego użytkowania CC, a bagnet masz jak najbardziej ok. jeżeli ma 44,5-45 cm. I ważna sprawa, wystarczy niewielka pochyłość, by bagnet pokazał że jest sucho. Wczoraj tak miałem na lekkim wzniesieniu przy działce, okazało się że na równym podjeździe mam dokładnie 3 kreski oleju. Ot takie cuda. Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd, ludzie nie zawsze wiedzą jakie silniki mają. Warto zaglądać o tu: http://ecat24.com/opel/catalog/types/1/16/i sobie sprawdzać dokładny numer części, wtedy wszystko będzie jasne.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo widzisz i teraz chociaż trochę pomogłeś :] Jak widać oznaczenie silnika nie równa się takiemu samemu w innym aucie. Muszę sprawdzić na innym podłożu jak dotąd sprawdzałem w tym samym miejscu i faktycznie, chodzi mi o to, że mam ciągle suchy bagnet :blink::blink:. Ostatnio dolałem ok 200ml (w innym miejscu) przejechałem może 150km i znów bagnet suchy to mnie trochę niepokoi. Właśnie trafiłem na tamten temat i myślałem, że mam krótki bagnet od innego modelu, a tu jak widać (miejmy nadzieję, że nie) może być grubszy problem ;/ No cóż sprawdzimy jutro :] Dzięki jeszcze raz za sprawdzenie :]

 

P.S Będę informować na bieżąco co i jak. Może komuś to pomoże aby nie zaśmiecać innych tego typu for/forum.

Edytowane przez Lasek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo stało auto, warto wymienić olej i wlać tyle ile piszą w instrukcji. Wtedy się okaże w czym rzecz. Możliwe, że Agila ma dłuższy bagnet, bo inaczej silnik ustawiony i prowadnica może być dłuższa. Zresztą mają różne numery części, dlatego podrzuciłem Ci katalog online, żebyś mógł sobie sprawdzać. Ja zawsze dzwonię do ASO żeby mi coś zmierzyli czy podali cenę ;) Silniki te same Z12XE ale widocznie osprzęt troszkę się różni i stąd zamieszanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności