Skocz do zawartości

Vivaro 1.9 CDTI - biały dym, szarpanie


Gość BankMonet-pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Pierwszy post na tym forum, pierwszy Opel w życiu i pierwsze problemy.

 

Czytałem sporo postów, artykułów na temat mojego problemu. Proszę o opinie i Was.

 

Po nocy wstaje nad ranem do pracy, odpalam auto. Motor pracuje normalnie, równo, bez ale. W chwili, kiedy zaczyna łapać już jakąś temperaturę, z rury przez krótki czas zaczyna wydobywać się biały/ szary dym o woni przypominającej olej, a pod maską daje się słyszeć dziwny dźwięk. Po krótkiej chwili wszystko wraca do normy.

Po pracy, po 9 h odpalam auto, to samo.

Nie dzieje się to po każdym odpaleniu auta, ale po długim jego nie odpalaniu.

Odpalając rozgrzany motor, nie dymi nigdy. Zauważyłem, że dymi zawsze na postoju. I podczas jazdy spokojnej i dodając gazu do podłogi, nie wskazuje nic na jakąkolwiek awarię.

Rzadko zdarza mi się, by na dojeździe, dohamowywaniu, np.: do skrzyżowania, na jałowym, wariowały obroty. Obroty spadają poniżej 900 i delikatnie nimi szarpie.

 

Czytałem różne opinie. Począwszy od wtrysku, skończywszy na parze wodnej i oleju turbiny. Ktoś się z tym spotkał, ktoś coś podpowie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość BankMonet-pl

Witaj i dzięki za odp:

 

A czy przypadkiem nie ubywa Ci płynu chłodzącego? Być może płyn dostaje się do silnika. Może uszczelka pod głowicą przepuszcza.

 

 

Poza znikomym ubytkiem oleju, nie zauważyłem nic innego. Rzucę okiem i na płyn chłodzący. Chciałem dopowiedzieć i sprecyzować (jak zrobię fotkę, dorzucę również, czekam na dojście do kanału). Dym wydobywa się nie z rury wydechowej, ale z krótkiej rurki znajdującej się zaraz przy początku układu wydechowego przy silniku. 1.9 cdti 2006 r. Najlepsze miejsce by zobaczyć rurkę bez kanału, to kiedy człek przyłoży twarz do ziemi w kierunku silnika, kładąc się po stronie pasażera. Nie jest to "samoróbka". Po coś to jest. Czy ktoś ma jakieś przypuszczenia?

Czy może mieć z tym cokolwiek wspólnego odma?


Witaj i dzięki za odp:

 

 

 

Poza znikomym ubytkiem oleju, nie zauważyłem nic innego. Rzucę okiem i na płyn chłodzący. Chciałem dopowiedzieć i sprecyzować (jak zrobię fotkę, dorzucę również, czekam na dojście do kanału). Dym wydobywa się nie z rury wydechowej, ale z krótkiej rurki znajdującej się zaraz przy początku układu wydechowego przy silniku. 1.9 cdti 2006 r. Najlepsze miejsce by zobaczyć rurkę bez kanału, to kiedy człek przyłoży twarz do ziemi w kierunku silnika, kładąc się po stronie pasażera. Nie jest to "samoróbka". Po coś to jest. Czy ktoś ma jakieś przypuszczenia?

Czy może mieć z tym cokolwiek wspólnego odma i/lub zawór EGR?


Hej,

 

wszedłem dziś pod auto.

Dym wydobywa się z urządzenia z foto.

Czy to przypadkiem webasto?

Z tej małej rurki, jak urządzenie się załączy (przy odpalonym aucie), dmucha gorącym powietrzem. A reszta jak wyżej opisywałem problem.

 

 

post-57173-0-28502600-1510498817_thumb.jpg

post-57173-0-30660000-1510498824_thumb.jpg

Edytowane przez BankMonet-pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytałem różne opinie. Począwszy od wtrysku, skończywszy na parze wodnej i oleju turbiny

 

 

Co tu gadać jeżeli sam się doczytałeś przyczyn.

Teraz tylko posprawdzaj te elementy aby się upewnić czy to one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności