Skocz do zawartości

Astra j sedan 1.4lpg czy Meriva b 1.4lpg


Gość pankierownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zakupem nowego auta z salonu. Konkretnie to astra j sedan 1,4 lpg lub Meriva 1,4 z LPG. Potrzebuję porady bardziej doświadczonych kierowców forum które auto będzie mniej awaryjne. Auto planuje posiadać około 7 lat, miesięcznie robię około 2500 km, w sumie będzie to ponad 200 tys km. Do pracy mam około 70 km, z czego 40 to autostrady i expresowka. Które auto lepiej się sprawdzi na przestrzeni tych 210 tys. km? Za wszelkie porady i sugestie wielkie dzięki.

 

 

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z tym Prins-em jest tylko mały problem bo np. u mnie znajomy szukał gaziarza który by mu go ogarnął (nie w Fordzie ale w Audi) i znalazł kumatego dopiero ok 50 km ode mnie.

Więc wcześniej zorientowałbym się jeszcze gdzie znajdziesz fachowca do jego obsługi po gwarancji

Aby nie musieć jechać do ASO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

 

 

Focusa? A jaki silnik i czy ma te zawory hydrauliczne? Chciałbym auto z LPG żeby jak najmniej było do kontroli przez mechanika. Moją obecną astrą zrobiłem ponad 220 tysi i nawet czasami myślę żeby zostać przy dieslu. Ale kusi mnie lpg przed astrą miałem lanosa którym przejechałem ponad 100 tysięcy praktycznie bez żadnej awarii.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus, ewentualnie B-max lub może C-max. Wszystko zależy od budżetu. Weź pod uwagę to, że w przypadku Forda, auto nawet PB nie wącha (od uruchomienia na LPG).

Kupiłem Merivę B z LPG, końcem grudnia auto będzie miało dwa lata, w chwili obecnej przekroczyło 60k km i raczej nie byłby to mój ponowny zakup.

Moc silnika nie porywa, a różne peryferie wskazują na to, że kolejnego Opla nie będzie. Śledzę właśnie markę Ford (ostatnio pojawiła się sprawa z zatartym 1.5 Ecoboost w Mondeo), Suzuki SX4-Cross z 1.4T oraz Honda HR-V.

Moje kolejne auto tylko automat i jak dobrze pójdzie z LPG. Forda dostajesz z Prinsem, do Suzuki i Hondy jest opcja dołożenia LPG.

 

W przypadku Prinsa, instalacja nie ma tak wielu dodatkowych elementów jak ma to miejsce w przypadku instalacji IV i V generacji. Tutaj tylko jest pompa utrzymująca wysokie ciśnienie w układzie, jako jedyny element podlegający głównie zużyciu (brak reduktora, wtryskiwaczy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Moją obecną astrą zrobiłem ponad 220 tysi i nawet czasami myślę żeby zostać przy dieslu. Ale kusi mnie lpg przed astrą miałem lanosa którym przejechałem ponad 100 tysięcy praktycznie bez żadnej awarii.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie porównuj starych aut do nowych-nigdy nowe nie beda jak te stare-składa sie na to wiele czynników.

Ja nie bez powodu jezdzę starym Leonem starej gen silnika.

A_FLY slusznie zauważył że moc nie porywa. Mialem okazję Leon 110KM kontra Meriva 1.4 140KM, najmniejszych szans nie miała Meriva-sami bylismy zaskoczeni że tak kiepsko. Fakt diesel szybciej sie zbiera ale Meriva 30KM wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności