Skocz do zawartości

Astra j sedan 1.4lpg czy Meriva b 1.4lpg


Gość pankierownik

Rekomendowane odpowiedzi

Meriva jest ciężka, z fabryczną instalacją LPG jej masa to 1486kg! Mając 120KM trzeba trzymać wysokie obroty aby to się odpychało. Wyprzedzania w trasie z kompletem osób jak i przejeżdżania przez progi zwalniające tym autem nienawidzę ;). Najbardziej w jeździe miejskiej doskwiera komplet pasażerów, klimatyzacja, 20km/h na II biegu i pół dnia potrzeba aby to rozpędzić do 50km/h. Niestety, póki w silniku nie wejdziemy w zakres obrotów, gdzie używamy turbiny to auto w ogóle dla mnie nie jedzie.

Za to niewątpliwie muszę pochwalić wyciszenie auta. Nie spodziewałem się takiego poziomu w tej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość pankierownik

Jeżdżę aktualnie astra h 1,7 cdti w kombi i praktycznie mi to wystarcza, czy Meriva ma podobna dynamikę? Macie może porównanie w praktyce?

Edytowane przez pankierownik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj diesla do benzyny, bo to i inny moment i inaczej skrzynia zestopniowana...

Jeździłem insignią 1.4T i nie narzekałem na dynamikę - zresztą powtórzę - tam auto było tak dopasowane że do miasta było więcej niż ok...

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

 

tak czy siak będę miał jazdę próbną . Za astrą przemawia lepszy wygląd,tylko mnie martwi ta skrzynia i dwumasa czy to może ulec awarii w ciągu 7 lat i tych 210 tyś. km ? Gdzieś tez czytałem że istniał jakiś problem z pedałami,czy to nadal się zdarza? Za merivą przemawia funkcjonalność prawie jak kombi,nie ma dwumasy i skrzynia mniej awaryjna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich trasach mniej istotne jest które auto bo to sprawa subiektywna i twój wybór. Istotne byś sobie wykupił przedłużenie gwarancji FlexCar na 5 lat i 150 000km przebiegu. U mnie się opłaciło a przebieg u mnie jest dopiero +94 000km. Z LPG fabrycznym problemów nie mam jak na razie ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

Czytałem że 6 biegów ma dwumase, 5 biegowe nie. Czy ktoś mógłby to potwierdzić?

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

Byłem dziś w salonie i pytam handlowca czy Meriva z lpg ma dwumase, mówi że nie wie ale sprawdzi i klika w Google[emoji23]. Potem poszedł do działu z częściami i tam też nie byli pewni dopiero po sprawdzeniu po VIN wyszło że nie ma. Przejechałem się astrą a Merivy niestety nie mieli bo sprzedali demo. I sam nie wiem co będzie lepsze

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności