Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zawieszenie remont

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#31 OFFLINE   Cybertom

Cybertom
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 11 listopad 2017 - 08:10

Tak. Zostaje już tylko sprawdzić magiel. W niedziele dzialam bo i tak zmienia drążki i końcówki drążków.  Kierownica sprawdzona. jest na znaki . Jedyne co mi przychodzi i do głowy to to ze może była remontowana maglownica i źle ja wsunęli nie od tego ząbka co trzeba ale to tylko gdybam.

Roxwiazanie: zamontować tak jak jest lub zamontować poprawnie i przestawić kierownice. Tylko czy wtedy nie bedzie problemu z czujnikiem skretu ? Niby po odłączeniu robi się kalibracja ale jak to będzie odczytywać komputer. Czy przyjmie ze trochę skręconej kierownicy jest właśnie punkt 0 czy bedzie wywalal błąd. Inaczej się tego nie da rozwiązać.

Musiała być źle zmontowany listwa zebata. Nie ma innej możliwości.
Czy to prawda że w Merivie i corsie C z elektrycznym wspomaganiem nie da się przestawić kierownicy na wieloklinie bo jest tam jakaś wypustka ?

Użytkownik Cybertom edytował ten post 11 listopad 2017 - 07:42

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#32 OFFLINE   irek711

irek711
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Silnik:1,7 DTI

Napisano 11 listopad 2017 - 09:25

Moim zdaniem szukasz nie tam gdzie trzeba . Zrób jak radzi Adam , zdejmij harmonijki ustaw tak żeby listwa wystawała po równo i zobacz czy masz koła na wprost . Jak nie to masz inne drążki założone .
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#33 OFFLINE   Cybertom

Cybertom
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 23:54

Podniosłem rozkręciłem i sprawdziłem. Maglownica nie jest na środku. Jedna końcówka jest wkręcona na maksa druga tyle ze trzyma. Drążki są dobrej długości. Ustawiłem magiel na prosto, końcówki i drążki da się ustawić tak jak powinny być i zostaje problem co z kierownica. Jest przekręcona o ćwierć obrotu jak na zdjęciu. Normalnie by się przestawiło kierownice i nie ma problemu no ale w oplu się tak nie da. I jestem w kropce. Według mnie magiel jest źle zmontowany. Musiał być rozbierany.  Co poradzicie ?

{attachment=13646:20171112_103101.jpg]

20171112_102826.jpg

20171112_102712.jpg

Załączone miniatury

• 20171112_103101.jpg

Użytkownik Cybertom edytował ten post 12 listopad 2017 - 10:52

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#34 OFFLINE   Cybertom

Cybertom
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 10:23

Podniosłem rozkręciłem i sprawdziłem. Maglownica nie jest na środku. Jedna końcówka jest wkręcona na maksa druga tyle ze trzyma. Drążki są dobrej długości. Ustawiłem magiel na prosto, końcówki i drążki da się ustawić tak jak powinny być i zostaje problem co z kierownica. Jest przekręcona o ćwierć obrotu jak na zdjęciu. Normalnie by się przestawiło kierownice i nie ma problemu no ale w oplu się tak nie da. I jestem w kropce. Według mnie magiel jest źle zmontowany. Musiał być rozbierany.  Co poradzicie ?

{attachment=13646:20171112_103101.jpg]
20171112_102826.jpg
20171112_102712.jpg

Czy ktoś rozbieral krzyzak lacznik ? U góry widzę ze jest wieloklin pod wspomaganiem. Czy da się tam przestawić czy też jest frez ? Może ktoś to rozbieral

Sam sobie odpowiem. Nie da się niestety też jest dodatkowy frez. Niby taki drobiazg a tyle kłopotu. Zostaje mi wyciągnąć magiel i poprawić to. Lub sorzedac auto bo mam je dosyć juz.

Użytkownik Cybertom edytował ten post 13 listopad 2017 - 20:36

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#35 OFFLINE   irek711

irek711
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Silnik:1,7 DTI

Napisano 13 listopad 2017 - 18:04

Wyciągałem silnik od wspomagania i tam o ile dobrze pamiętam nie da się przestawić ale to i tak nic by nie dało . Kierownica jak jest zamocowana ?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#36 OFFLINE   Cybertom

Cybertom
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 21:11

Nie wiem o co pytasz z tym jak jest zamocowana. W tej chwili jest prosto. Koła tez. Usterka jest banalnie prosta bynajmniej w VW. Trzeba przestawić cwierc obrotu i wszystko bedzie cacy. Niestety w oplu nie da sie na kierownicy ani na krzyzaku. A innej możliwości nie ma. Bynajmniej ja nie widzę.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#37 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 9812 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice

Napisano 13 listopad 2017 - 21:27

Czy ktoś rozbieral krzyzak lacznik ? U góry widzę ze jest wieloklin pod wspomaganiem. Czy da się tam przestawić czy też jest frez ? Może ktoś to rozbieral

Zaglądałem tam kiedyś ale nie pamiętam.

Chyba jest tak samo jak na dole.

Jutro mogę sprawdzić. 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#38 OFFLINE   Cybertom

Cybertom
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 13:09

Adam1954 juz rozebraLem jest wieloklin niestety też z tym frezem co uniemożliwia przestawienie także nic z tego
Tak sobie myślę ciągle czepiam się maglownicy a może krzyzak był wymieniany i jest od anglika. Gdzieś czytałem że troszkę inaczej ustawione te frezy ? Co o tym myślicie
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#39 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 9812 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice

Napisano 14 listopad 2017 - 18:46

Tego już nie wiem.

Ale raczej to jest wina przekładni.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#40 OFFLINE   Cybertom

Cybertom
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 13:10

Dobra Panowie temat zamykam. Mój pierwszy opel i tak się sparzylem. Sprzedaje go i wracam do poczciwego golfa 3. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież