Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 nie wkreca sie na obroty, dławi, gaśnie


Gość rajczudrwal

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rajczudrwal

Witam serdecznie!
Mam następujący problem. Dwa miesiace temu pożyczyłem od mamy auto odpaliło normalnie ruszyłem jadąc na 2 przy mocnym dodawaniu gazu auto dławiło sie i zwalniało zamiast przyśpieszać. Gdy mało dodawałem gazu w miare się rozpędzało po kilku km problem ustał. Stwierdziłem ze to najprawdopodobniej cewka bo zaczęło sie robić wilgotno i są przebicia. Jednak nie zawsze był ten problem. Teraz samochód po odpaleniu wydaje dziwny dźwięk i przez chwile wydaje mi sie pracuje na 3 cylindy.


Strasznie ciężko ruszyć badź jechać, nawet na postoju po dodadniu gazu do końca auto sie dławi spadaja obroty, po delikatnym dodawaniu gazu obroty powoli się wkręcaja jak dam znów na maxa spadają. Z kolei po jakimś czasie samochód znów normalnie jedzie, a po chwili znów ten sam problem. Wymieniłem świece było okej na następny dzień znów ten sam problem.
Zapchany katalizator? Czy wtedy samochód by tak dziwnie zachowywyał sie po odpaleniu?
Pozdrawiam proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Katalizator zapchany - pracuje równo tylko powyżej 3.000RPM nie ma mocy. Tutaj poważniejszy problem. Za bardzo coś klepie ten silnik. Aku też masz słabe i rozrusznik na wykończeniu, ale to najmniejszy problem. Falowanie obrotów i odgłosy jakby przedmuchów. Nie kopci Ci na biało, albo niebiesko?

Edytowane przez sportway

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rajczudrwal

Katalizator zapchany - pracuje równo tylko powyżej 3.000RPM nie ma mocy. Tutaj poważniejszy problem. Za bardzo coś klepie ten silnik. Aku też masz słabe i rozrusznik na wykończeniu, ale to najmniejszy problem. Falowanie obrotów i odgłosy jakby przedmuchów. Nie kopci Ci na biało, albo niebiesko?

Nie kopci, silnik pracuje tak czasem przez 5 min czasem sam zgaśnie a odpali sie już normalnie.

Błędy kolega na początek odczyta

Co do błedów palił sie tylko "helikopterek" ale jak podjechałem do mechanika wziął go na kompa usunął i póki co nie wyskakuje"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błedów palił sie tylko "helikopterek" ale jak podjechałem do mechanika wziął go na kompa usunął i póki co nie wyskakuje"

Że co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik dobrym jeśli tylko błędy skasuje a nie powie jaki był.

hmm przepływomierz, czujnik położenia wału, ciśnienie paliwa, cewka zapłonowa, TPS.

Edytowane przez sportway

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hmm przepływomierz, czujnik położenia wału, ciśnienie paliwa, cewka zapłonowa, TPS.

 

 

No i sprowadza sie do podpięcia do komputera i odczyt błędów i odczyt parametrów.

Chyba że proponujesz koledze wymiany na ślepo?

 

 

 

 

Co do błedów palił sie tylko "helikopterek" ale jak podjechałem do mechanika wziął go na kompa usunął i póki co nie wyskakuje"

 

To teraz poszukaj innego mechanika który ci poda kod błędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności