Skocz do zawartości

Opel Antara 2.2 Cdti problem ze skrzynią automatyczną


Gość majonek85

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Opla Antatrę z 2012 roku z silnikiem 2.2 Cdti 163 KM , poprzedni własciciel sprzedawał auto z powodu awarii skrzyni automatycznej . Zamierzam ją naprawić. Na zimnym silniku po odpaleniu da sie jezdzic 5 minut po czym biegi sie wyłanczaja, po zgaszeniu odczekaniu dalej można jechac te "5" minut. Po podłączeniu do komputera wyszły błędy " PO796-elektrozawór C regulacji ciśnienia działanie lub zablkowanie w staniewyłączonym.Następnie PO68A PO671 P0672 P0674 i błąd oznaczający problem z przekładnia P0700. Jakieś sugestie ? wyjmować skrzynię i do naprawy ? może wymienic olej i filtr ? czy moze wyjać sam sterownik ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość majonek85

Mechanik od skrzyń z Poznania nie umiał tego naprawić. Płytę sterująca z zaworami wysłano do firmy w Lublinie "master-carss " zapłaciłem 600 zł za "niby" naprawę, ale dalej jest ten sam problem. Gdzie można nabyć tą płytę sterującą z zaworami? Bo używanych nigdzie nie ma ? Serwis ?Jakies rady ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Roberto 76

Witam mam ten sam problem ze skrzynią antara 2.2 184km i te same błędy co Pan.Naprawił Pan swoją antarę..

W dniu 7.11.2017 o 17:31, ArKos napisał:

Płyta sterująca do demontażu i zawory na płycie wymagają wymiany. Da się uratować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
Gość krzysiekwv

Witam mam taki sam problep ze skrzynia. nie wiem czy sterownik czy plyta sterujaca z zaworami?? ktos pomoze?? blad P0700

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować zadzwonić do serwisu skrzyń biegów i powiedzieć jaki błąd i może coś podpowiedzą. Ewentualnie umówić się na jakąś wizytę, automat jak już się psuje to tanio nie jest, czasem woziłem skrzynie do warsztatów i zazwyczaj jak już sobie nie mogli poradzić to zamawiali inną używaną z gwarancją.

 

Zasugerowałbym się postem Arkosa i sprawdzeniem wiązki przewodów.

 

Opis błędu: 

P0700 Regulacja skrzyni biegów – Złe działanie Wiązka przewodów , urządzenie sterujące silnika / Moduł sterowania przeniesienia napędu / Moduł sterowania – skrzyni biegów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kemotsolar

Witam. Czy może ktoś posiada wiedzę jak sprawdzić stan oleju w skrzyni automatycznej silnik 184 konie. Nie znam symbolu skrzyni. Chciałbym statycznie wymienić olej i nie wiem jak zweryfikować ile trzeba dolać po spuszczeniu...?!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności