Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Opel Corsa C Z10XE brak reakcji na pedał gazu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Clarus1995

Clarus1995
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:Opel Corsa C
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 07 listopad 2017 - 19:23

Witam.
Mam problem z CC, mianowicie dostałem samochód który odpalał z trudem nie było reakcji na gaz, pompa paliwa pracowała jak chciała. Przeglądając między innymi te forum stwierdziłem uszkodzony sterownik silnika. Zamówiłem cały zestaw startowy o takim samym numerze sterownika. Teraz corsa odpala, na biegu jłowowym pracuje normalnie lecz wciąż nie ma reakcji na pedał gazu. Błędy w komputerze były i są te same, mianowicie: P0100, P0120, P0220, P0141. Po wymianie zestawu startowego (sterownik silnika, komputer, licznik, pętla, pestka) i po szczytaniu na nowo tych błędów wymieniłem przepływomierz i przepustnice, żadne z błędów nie zniknęły. Zajrzałem do egr, jest ok, czujnik położenia też jest ok (mierzony miernikiem). Dodam tylko że po wymianie przepustnicy obroty z ok 500 wzrosły na ok 800-900 oczywiście na biegu jałowym. A reakcja na gaz jest na ok 300 obrotów po wcuśnięciu gazu do końca, oczywiście sam pedał też przekładalem na taki sam tyle że z 1.7 dti ale są o tych samych numerach, wyczyacilłem masy, i organoleptycznie przejrzałem kable wydają się być ok. Skończyły mi się pomysły więc może wy coś poradzicie?

Użytkownik Clarus1995 edytował ten post 07 listopad 2017 - 19:33

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 8588 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 07 listopad 2017 - 19:47

i organoleptycznie przejrzałem kable wydają się być ok

To jeszcze je pomierz miernikiem bo na oko to chłop w szpitalu umarł. 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   Clarus1995

Clarus1995
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:Opel Corsa C
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 07 listopad 2017 - 21:06

No tak na prawdę jedyne co pozostało to przewody, nic innego nie zostało do sprawdzenia.
A może jakieś inne pomysły niż przewody? Tak żebym wiedział co jutro jeszcze sprawdzić ewentualnie.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież