Skocz do zawartości

swap VB'98 z x18xe na c18xel problem


Gość chris.lkr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Albo Ty nam próbujesz zrobić sieczkę z mózgu, albo ktoś Tobie wstawił takie bzdety.

To nie jest przełożenie jednego, czy dwóch pinów we wtyczce kompa.

To jest budowa/zakup całej wiązki silnika.

 

Ja wiem, że są różne anomalie - przykład ja.

Moje c20ne chodziło na wiązce z c20xe, ale ja wiedziałem, co robię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja37

Jak możesz to nie udzielaj się już w tym wątku. Zamiast pomagać tylko robisz tu śmietnik. Mam problem z autkiem i szukam pomocy, nie robię nikomu wody z mózgu ale tobie już dziękuję za takie rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Autko było podpinane pod Opcoma i jedynie udało połączyć się ze sterownikiem AIR BAG. Koleś stwierdził, że może wskazywać to na uszkodzony sterownik silnika

To szukaj takiego ECU jaki był i silnik na nim pracował czyli do X18XE. To nie pierwszy taki przypadek że zmieniony jest silnik na inny w sensie inny kod silnika, bo sam sinik mechanicznie jest bez zmian a zmiana osprzętu powoduje że jest już pod innym kodem. I taki przypadek jest właśnie u ciebie.

A kolega Ja37 ma całkowitą rację - nie wystarczy przepiąć jakieś kabelki i wszystko zadziała.

Akurat w tym temacie ma spore doświadczenie więc się nie oburzaj bez potrzeby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko Kacper, pełen luzzz... Na nikogo się nie dąsam ani nie obrażam ale niepotrzebnie specjalista "ja37" zaczął od oceny mojej osoby zamiast jakoś spróbować doradzić w związku z panującym chaosem, który znajduje się pod maską mojej VB.

Chyba jednak zrobię tak jak piszesz z tym sterownikiem. Mam jeszcze jedną opcję w zanadrzu ale poczekam do wizyty u tego typa co ostatnio podpinał się Opcomem bo wtedy jak u niego byłem to nie bardzo miał czas na dłuższe rozmowy. Mam być u niego w czwartek ew w piątek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Autko dostało nowego kompa, dedykowanego do x18xe. immo zostało usunięte. Wszystko śmiga jak trzeba. Bez problemu łączy się z Opcomem. Błędy jakie wyskoczyły po pierwszym podłączeniu to: problem z immo (normalka), sonda lambda oraz błąd prędkości. Koleś co kasował immo powiedział że trzeba zmostkować dwa takie same przewody co idą do pętli. Tylko tu pojawił się mały problem gdyż w mojej wtyczce do pętli nie ma dwóch takich samych przewodów. Długo szukałem ale nic ciekawego nie udało mi się znaleźć. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności