Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie
- - - - -

G這郾iejsza praca na zimnym silniku

• Zaloguj si, aby doda odpowied
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   marek_m71

marek_m71
  • U篡tkownik
  • 46 post闚
  • Model:Opel Astra II
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 13 listopad 2017 - 13:47

Witam, Samochód to astra g, 1.6 16V 101km + LPG, przebieg 467tys km, 3 dni temu zmieniłem olej z Lotos 15W40 GAS, na Castrol GTX 15W40, filtr oleju firmy mann. Dzisiaj zauważyłem że silnik zaczął głosniej chodzic wtedy kiedy jest zimny (po całej nocy na dworze ), trwa to max 1-2min, ciężko to nazwać stukaniem, bardziej taki klekot, może to być związane z wymianą oleju, czy to raczej normalne i raczej się tym nie przejmować? Ciężko mi powiedzieć czy wcześniej słyszałem ten klekot, może po prostu po wymianie zwróciłem na tą większą uwagę, no i również ostatnio spadła temeperatura do 0. Wiem że powinienem lać inny olej do tego silnika i że minerał jest gęsty, ale przy takim przebiegu nie chce już za dużo kombinować skoro silnik chodzi dosyć dobrze.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

U篡tkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• U篡tkownik
  • 1060 post闚
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 8588 post闚
  • LokalizacjaO鈍i璚im i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE

Napisano 13 listopad 2017 - 19:32

Wiem że powinienem lać inny olej do tego silnika i że minerał jest gęsty, ale przy takim przebiegu nie chce już za dużo kombinować skoro silnik chodzi dosyć dobrze.

No to masz powód.

Nie chcesz inwestować to sprzedaj i kupi inne auto.

Auto to beczka bez dna.

Nie zainwestujesz będziesz narzekał.

Masz hydropoychacze.

Więc się domyśl 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   arek2812

arek2812
  • Forumowicz
  • 238 post闚
  • LokalizacjaSochaczew
  • Model:Opel Astra III
  • Silnik:1.6 16v
  • Nadwozie:kombi

Napisano 13 listopad 2017 - 19:38

pewnie castrol jest bardziej płynny i wyplukał troche brudu z hydropopychaczy ktore zostawił lotos,albo był wlany jakis zageszczacz typu motodoktor zeby zawory nie klepały,a pozatym to ladny juz przebieg asterki

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   marek_m71

marek_m71
  • U篡tkownik
  • 46 post闚
  • Model:Opel Astra II

Napisano 14 listopad 2017 - 08:57

Samochód mam prawie od nowości, nigdy nie był lany żaden zagęszczacz, silnik nigdy nie był naprawiany, zresztą cały samochód sprawuje się bardzo dobrze i nigdy nie sprawiał problemów. Castrol i Lotos mają praktycznie te same parametry i tą samą lepkość, no bo przecież oleje tej samej lepkości są mieszalne. Do tego lejąc go wydawał się gęstszy i castrol GTX jest przeznaczony do aut z dużym przebiegiem.

Do tego działaj odpalajac go przy 14 stopniach w garażu, nic nie stuknelo. Stal kilkanaście godzin. Wydaje mi się że gdyby to było cos związanego z olejem, to by stukało zawsze gdy silnik jest zimny, a tu chodzi o temperature na zewnątrz.

U篡tkownik marek_m71 edytowa ten post 14 listopad 2017 - 13:02

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież