Skocz do zawartości

Gdy włączam kierunkowskazy, włącza się dioda haka holowniczego


Gość Nmaodk

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy włączam kierunkowskazy, włącza się także dioda haka holowniczego i same kierunkowskazy nie działają. Nie mam i nie miałem podłączonej przyczepy. Jak rozwiązać ten problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość LukaszLodz

Witam, mam podobny problem (Astra G 1.8 16V 116KM) tylko że ja nie mam haka. Przy skrecie w prawo zgasły mi światła mijania pozostały pozycyjne , zgasły zegary , prawy migacz w błotniku palił sie na stałe , brakło wspomagania. Pod dom miałem naszczescie kilka metrów wiec jakoś dojechałem wyskoczył bezpiecznik pod maską ( nie pamiętam który ale był fioletowy ;) ) . Wypiąłem migacz aż zgasła kontrolka haka (paliła sie nawet po wyjęciu kluczyka) Następnie po przekreceniu kluczyka na zapłonie jest ok ale po odpaleniu wszystko gaśnie. Na drugi dzień rano autko już nie odpaliło bo już nie było prądu.

Proszę o jakąś podpowiedz bo teraz nie wiem czy to może być jakieś zwarcie które dam rade sam zlokalizować i naprawić czy muszę holować do mechanika.

Z góry dziękuje.

Edytowane przez LukaszLodz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi dzień rano autko już nie odpaliło bo już nie było prądu.

Proszę o jakąś podpowiedz bo teraz nie wiem czy to może być jakieś zwarcie które dam rade sam zlokalizować i naprawić czy muszę holować do mechanika.

Z góry dziękuje.

Skoro rozładowało aku to na pewno jest zwarcie - trudno ci doradzić co masz robić ale żeby holować autko jest potrzebne trochę prądu (przepisy R.D. tego wymagają) lub światła z holownika.

Z twojego opisu nie wynika czy będziesz umiał znaleźć problem (skąd możemy wiedzieć co umiesz - a autko jest u ciebie), problem z instalacją elektryczną w samochodzie a zwłaszcza zwarcie może spowodować jego pożar - więc nie warto nic robić na skróty.

Ja bym poszukał tutaj - http://forum.opel24.com/forum/141-warsztaty-samochodowe-lodzkie/ najbliższego polecanego elektromechanika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności