Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe że ArKos u siebie potrafi naprawić tą usterkę i problem nie powraca a u Ciebie zdmar każą czekać (domyślam się że nie wiadomo jak długo) na zmianę oprogramowania. Jak widać serwis serwisowi nierówny. Ciekaw jestem co powiedzą u mnie w aso w najbliższy poniedziałek. Podpowiem im to co mówi ArKos o tej usterce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe że ArKos u siebie potrafi naprawić tą usterkę i problem nie powraca a u Ciebie zdmar każą czekać (domyślam się że nie wiadomo jak długo)

 

Arek wie jak naprawić a inni ściemniają bo nie mają pojęcia co zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa informacja zważywszy na fakt, że żadnego biuletynu technicznego nie wydali.

Ilekroć była sytuacja tego typu i pracowali nad rozwiązaniem, wydawali biuletyn z informacją, aby nie podejmować żadnych działań i czekać na to czy tamto.

Pracownik ASO pokazał mi maila podpisanego przez któregoś z dyrektorów Opla który był odpowiedzią na moje zgłoszenie widocznie takich usterek pojawiło się się więcej ostatnio w nowych autach. Była tam instrukcja by na razie przełączać na gaz ręcznie po rozgrzaniu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nawet jak silnik osiągnie 90st to ręcznie nie da się przełączyć na gaz. Pomaga dopiero ponowny rozruch silnika. Druga sprawa, to niech dyrektor z Opla zapyta ArKos'a jak usunąć usterkę a nie każe użytkownikom przełączać na gaz ręcznie.


zdmar jak długo masz czekać na rozwiązanie problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nawet jak silnik osiągnie 90st to ręcznie nie da się przełączyć na gaz. Pomaga dopiero ponowny rozruch silnika. Druga sprawa, to niech dyrektor z Opla zapyta ArKos'a jak usunąć usterkę a nie każe użytkownikom przełączać na gaz ręcznie.

zdmar jak długo masz czekać na rozwiązanie problemu

Powiedzieli by czekać na telefon lub się dowiadywać żadnego terminu nie podali. Może na Mikołaja albo na Gwiazdkę? Na razie trwa to równo miesiąc. Co do załączania może ze 2 razy przełączył na gaz po rozgrzaniu silnika a tak to muszę restartować samochód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich!(po raz pierwszy na tym forum).

Problemy z Astrą jak w temacie pojawiły się po przejechaniu 800 km, swoją drogą 13 listopada (pech czy cuś). 15 przy okazji zmiany opon wgrali mi soft. Efekt żaden, po dwóch dniach instalacja całkowicie przestała działać (przebieg 1000 km - komunikat awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem). Wizyta w ASO - diagnoza uszkodzony czujnik listwy. Oczywiście brak w serwisie, został zamówiony i po dwóch dniach kolejna wizyta w celu wymiany. Po wyjeździe z ASO wszystko działało jak należy. Niestety rano problem przełączenia na gaz powrócił. Sposób opisany przez kolegów wyżej, to znaczy ręczne przełączanie u mnie też działa. Jeden raz nie przełączyło, ale chyba była za niska temperatura jeszcze. Obecnie przełączam gdy temperatura wskazuje ok. 70 stopni i po lekkim szarpnięciu przełącza się. Jutro wizyta w ASO na wcześniej umówioną pierwszą wymianę oleju (przebieg około 1700 km - decyzję podjąłem po przeczytaniu postu kolegi Arkosa w innym temacie). Zobaczymy co zrobią w temacie gazu, czy mają informację opisywaną przez kolegę zdmara. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z ASO. Podłączyli komputer i błędów nie było a bez tego nie wiedzą co może być przyczyną. Muszę teraz zostawić samochód w ASO (jutro wieczorem) na noc żeby silnik wystygł ponieważ serwis musi na własne oczy zobaczyć objawy usterki a następnie napisać i wysłać raport do Niemiec. Jednym słowem nie wiedzą co jest grane. Super fajnie, nowy samochód z przebiegiem 8 tys. km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z ASO. Podłączyli komputer i błędów nie było a bez tego nie wiedzą co może być przyczyną. Muszę teraz zostawić samochód w ASO (jutro wieczorem) na noc żeby silnik wystygł ponieważ serwis musi na własne oczy zobaczyć objawy usterki a następnie napisać i wysłać raport do Niemiec. Jednym słowem nie wiedzą co jest grane. Super fajnie, nowy samochód z przebiegiem 8 tys. km.

Wypisz wymaluj u mnie był dokładnie taki sam schemat działania (tylko że po ok 300km przebiegu) ale jak stwierdziłem, że naprawa fabrycznie nowego auta przez ASO chyba nie ma sensu to odstąpili od "doświadczeń" i opisali usterkę w/g moich wskazówek a dalej to jak pisałem wyżej - cierpliwie czekam. A że jeszcze zapytam czy w lecie bo rozumiem że w lecie jeździłeś też taki problem występował w Twoim Oplu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie problemu nie było. Pojawił się kiedy spadła temperatura na zewnątrz. Co ciekawe, przed wyczyszczeniem elektrozaworu w aso kilka dni temu, w 4/5 przypadków na lpg się przełączał a teraz w ogóle (mowa o zimnym silniku).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowanych Forumowiczów,

Podłączam się do tematu - mam dokładnie taki sam problem (auto ma 4 dni i niecały tys. przejechane). Zgłosiłem tę usterkę na infolinii opla, ale jedyne co zrobili to poinformowali serwis, żeby ten się ze mną skontaktował. Serwis z kolei nie wie co się dzieje (już wcześniej u nich byłem, stwierdzili, że trzeba gaz do tankować). Oczywiście o żadnych wytycznych z centrali opla nie słyszeli i w ogóle nic nie wiedzą i nie spotkali się wcześniej z taką usterką. Ponieważ zapowiada się cięższa batalia, to o ile zdecydowalibyście się Państwo na pisanie pisma (w formie zapytania, wydania opinii lub wytycznych) do centrali opla o ustosunkowanie się do problemu, to chętnie się dołączę. Zwykle zgłoszenie zbiorowe jest bardziej skuteczne (przypadek nieodosobniony oznacza najczęściej błąd konstrukcyjnych).

Pozdrawiam SOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności