Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty już tą temp. masz po wymianie oprogramowania? Bo nie śledziłem twoich wypowiedzi...

Z tą temp. przełączania w astrze to nie do końca jest że tylko od temp. płynu (silnika).

Ostatnio mój samochód stał na zewnątrz i jeśli było na plusie to przełączał się podobnie jak wszystkim czyli około 60 st. i po przejechaniu około 3-km.

Dziś miałem taką przypadłość:

Samochód stał w nocy w garażu pod domem, temp przy odpaleniu plus 13 st.

Silnik pracował dosłownie minute i przejechałem 20m, temp. silnika (wskazówka) się nawet nie podniosła a silnik się przełączył na gaz.

Musiałem niestety wyłączyć silnik bo czegoś zapomniałem z domu, po powrocie temp zewnętrzna pokazywała już 7 st. uruchomiłem silnik a przełączenie nastąpiło dopiero po przejechaniu około 300-400m.

Na 100% jest to zależne również od temp. otoczenia podczas uruchomienia silnika.....

 

 

Pisałem o tym już wcześniej i proponowałem w celu przekonania zrobić eksperyment "garażowy". Mówiąc krótko - algorytm jest skopany. Istotna jest temperatura zewnętrzna w pierwszych sekundach po odpaleniu auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest u innych, którzy mają już zmieniony soft, też podniosła się temp. przełączania?

Ciekawi mnie czy ktoś tylko u Ciebie coś zaingerował w temp. czy tak jest w nowym oprogramowaniu...

Będziesz coś próbował jeszcze reklamować czy sobie odpuszczasz?

 

Ja mam ochotę podpiąć się z interface-em i odczytać co tam namodzili tylko podobno sam odczyt też jest rejestrowany w sterowniku gazu...

 

Ja mam jechać na wymianę w przyszłym tygodniu i już sam się zastanawiam co lepiej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz111

Nie wiem czy jest sens interweniować. Nic z tym nie zrobią. Powiedzą, że tak ma być. Zresztą w ASO nic nie umieją zrobić. Przyjeżdzał człowiek z Gliwic, wgrywał nowe oprogramowanie.Jak pisałem do Opel Polska to odpisali, żeby ich zdaniem wszystko jest ok i żeby kontaktować się z ASO

Edytowane przez tomasz111

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś pierwsze poranne odpalenie po wgraniu nowego softu. Byłem wczoraj w Opel Hornet we Wrocławiu. Operacja wgrania softu około 15 minut.

Dzisiaj temperatura na zewnątrz minus 9 samochód stoi w nieogrzewanym garażu. Przełączenie nastąpiło przy temperaturze silnika około 60 stopni.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemekmirocha

Ja nie miałem zmienianego softu , ale przy takich temperaturach przełącza mi się też przy 60°C. a czasem nawet bardziej musi sie zagrzać.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli odpowiadacie na ostatni post proszę korzystać z opcji ODPOWIEDZ a nie opcji CYTUJ.

 

Co do oprogramowania to sterownik zapisuje każde połączenie interfejsu i poza tym jest zablokowany więc sami nic nie zmienicie. Odczekajcie okres gwarancyjny i udajcie się do rozsądnego gazownika, który albo zmodyfikuje ustawienia albo po prostu wymieni sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie oprogramowania nic się nie zmieniło i nadal temperatura przełączenia na LPG zależna jest od temp na zewnątrz. Latem przełączenia następowało po przejechaniu ok. 20m (wskazówka temp nawet nie drgnęła) a teraz przy ujemnych (ok. -8*C) temp czasami muszę czekać do ok 80*C na wskaźniku. Tak jak napisał przedmówca, trzeba poczekać do zakończenia gwarancji i ingerować na własną rękę w ustawienia lub zmieniać sterownik co jak dla mnie wydaje się chorą sytuacją bo przecież kupiłem auto z fabrycznym LPG z którego przy krótkich odcinkach zimą nawet nie skorzystam. Reasumując, jeżdżę aktualnie drugim Oplem (pierwszym z salonu) i nigdy więcej na tą markę się nie skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności