Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry poniżej odpowiedź z Opla:

"Szanowny Panie,

Odpowiadając na Pańskie zgłoszenie dotyczące pojazdu o numerze nadwozia: W0VPD....... uprzejmie wyjaśniamy.

W Pańskiej sprawie jesteśmy w kontakcie ze wsparciem technicznym firmy Opel i oczekujemy na dalsze wytyczne. Dział techniczny prowadzi prace na rozwiązaniem danego przypadku. W chwili obecnej sugerujemy aby po pierwszym zimnym rozruchu wyłączył Pan silnik i uruchomił ponownie, wówczas LPG załącza się i działa do następnego dłuższego postoju.

Uprzejmie prosimy oczekiwać na dalszy kontakt z naszej strony, jak tylko otrzymamy nowe informacje odnośnie działań serwisowych skontaktujemy się z Panem.

Z poważaniem,
Magdalena T.......
Dział Obsługi Klienta

Także Panowie czekamy na rozwój sytuacji.

Pozdrowienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś po 4 godzinach od zgłoszenia na adres: [email protected] dostałem taką odpowiedź:

 

W odpowiedzi na wiadomość chcieliśmy potwierdzić przyjęcie zgłoszenia.

Jednocześnie przekazujemy, iż mamy informacje , że w niektórych pojazdach pojawiły się nieprawidłowości w działaniu systemu paliwa LPG i możemy potwierdzić, że producent pracuje nad ich rozwiązaniem.

Jak tylko otrzymamy aktualne informacje dotyczące możlwości zastosowania skutecznego rozwiązania skontaktujemy się z Panem.

W przeciągu 5 dni roboczych przekażę Panu aktualny status sprawy.

Pozdrawiam,

Iwona J

Dział Obsługi Klienta

 

Mam nadzieję, że GM potraktuje Nas wszystkich poważnie i zajmie się sprawą. Piszcie e-maile do Centrum Obsługi Klienta Opla na adres: [email protected] Niech wiedzą, że jest to poważny problem i niech czują presję.

Ps. na Facebooku też wysłałem im wiadomość. Odpowiedzieli, że zajmą się sprawą. Zobaczymy.

Edytowane przez tomjankes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

 

 

 

W nawiązaniu do korespondencji z dnia XX.01.2018 dotyczącej pojazdu marki Opel Astra o numerze nadwozia W0VP........uprzejmie informujemy, iż uzyskaliśmy informację z autoryzowanego serwisu z siedzibą w XXXX, iż był Pan na wizycie w dniu 17.01.2018 ...... oraz sprawdzenia instalacji LPG. Pojazd został przez Pana odebrany po powyższych czynnościach. Jeśli w przyszłości stan techniczny Pańskiego pojazdu będzie budził wątpliwości prosimy o ponowny kontakt z autoryzowanym serwisem celem weryfikacji.

 

 

 

Z poważaniem,

 

 

 

Luiza Zxxxxx
Dział Obsługi Klienta

 

 

 

 

 

DZIEŃ PÓŻNIEJ PROBLEM POWRÓCIŁ :

 

Szanowny Panie,

 

W odpowiedzi na korespondencje z dnia xx.01.2018 dotyczącą pojazdu marki Opel Astra o numerze nadwozia W0VPDxxxx uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z Panem w ciagu trzech dni roboczych.

 

Z poważaniem,

Luiza Z
Dział Obsługi Klienta

Edytowane przez Kociol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam ten sam problem co Państwo tz. samochód stoi 1-2 dni gdzie temp. jest poniżej 3 stopni C. Po odpaleniu samochodu i osiągnięciu odpowiedniej temp. silnika samochód nie przełącza się na zasilanie LPG. Dopiero po ponownym rozruchu silnika samochód przełącza się na LPG. Temat w ASO jest znany byłem wczoraj. Obecnie Panowie z ASO czekają ma aktualizację oprogramowania do LPG. Ponieważ aktualne zawiera błędy. Dodatkowo dzisiaj napisałem maila do OPLA POLSA a także do siedziby w Niemczech. Czekam na odpowiedź. Jak będę miał info od nich to opublikuję na forum.

Poniżej zamieszczam treść maila wysłanego do:

[email protected]

[email protected]

 

Witam,

W październiku 2017r. kupiłem nowego Opla Astrę J Sedan 2017 VIN: ***************************. Problem mam z automatycznym przełączaniem na LPG w niskich temperaturach. Po odpaleniu auta i rozgrzaniu się silnika samochód nie przełącza się na LPG. Dopiero jak zatrzymam samochód i ponownie go odpalę samochód przełącza się na LPG. Z problemem byłem w ASO w **************************************************. Panowie z ASO powiedzieli mi, że danego problemu obecnie nie rozwiążą, ponieważ problem jest z oprogramowaniem i czekają od Opla na aktualizację oprogramowania. Chciałem się zapytać na jakim etapie jest rozwiązanie powyższego problemu u Państwa? Czy będzie prowadzona kampania przywoławcza? Z tego co się rozeznałem to Ople Astry z LPG z 2017 roku mają taką wadę fabryczną i inni użytkownicy mają ten sam problem co ja. Kiedy Państwo rozwiążą problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś dostałem informację z serwisu iż będzie akcja przywoławcza aut z instalacją gazową w celu wgrania nowego już poprawionego oprogramowania . Informacja będzie dostępna na myopel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem takiego smsa dzisiaj (pisownia oryginalna):

WITAM.OPEL POLAND PRACUJE NAD NOWYM SOFTEM STEROWNIKA INSTALACJI LPG.CZEKAMY NA JEGO AKTUALIZACJE.NIE JEST ZNANY TERMIN KIEDY TO NASTAPI.POZDRAWIAM

 

Terminu aktualizacji brak :-) wiosna zaktualizuje sterowniki naszych opli. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja robię tak odpalał silnik wyłączam LPG i po 1 km włączam miga miga i zaskakuje lepsze takie rozwiązanie niż stawać i ponownie odpalać

Edytowane przez zybcish

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dostałem przed chwilą telefon z ASO Opla w sprawie aktualizacji oprogramowania sterownika lpg. Zostałem zaproszony na jutro, gdzie online mój sterownik zostanie zaktualizowany. Podobno mają się łączyć z działem technicznym w Niemczech celem powyższych czynności. Nie wiem czy się cieszyć, że chyba będę pierwszy, bo mogą coś zepsuć i może być jeszcze gorzej. Pojutrze rano będzie wielki test czy się przełączy automatycznie na LPG. Niezwłocznie Wam napiszę jak się sprawa zakończyła. Mam nadzieję, że wreszcie będę mógł cieszyć się z prawidłowej pracy mojego wymarzonego auta.

Edytowane przez yogi-27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem dziś po 14-tej telefon z ASO Opla, że mam się jutro na 8.00 stawić do warsztatu. Ma przyjechać przedstawiciel Opla i mają "badać" samochód. MOże będzie ta sama akcja co u ciebie yogi-27. Zobaczymy co wymyślą. Napiszę jak będzie po wszystkim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności