Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemekmirocha

Zmiana podwykonawców produkujących komponenty do LPG?

To się nazywa oszczędność, czy jakoś tak...

To super . Bo teraz już w prywatnym właśnie miałem taką przygode. Jestem umówiony do was na poniedziałek 4.12 o 14:30.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo cars

U mnie problem nie powrócił.

Moim zdaniem czyszczenie elektrozaworku jest robione bo jest to najprostsza i najtańsza czynność, a czasem rzeczywiście ten zaworek sie przycina. Myślę jednak że w większości przypadków przy małych przebiegach jest bezowocne. Poza tym zatarcie/ zabrudzenie zaworka raczej nie objawiałoby się taką regularnością jak w moim i kolegów przypadku, tzn. Zawsze gdy jest zimno i na zimnym silniku.

Nie demonizowałbym, że będzie trzeba często czyścić: filtry są po to żeby cały badziew wyłapać ( przy założeniu że je zmieniamy i nie tankujemy u "januszuf".

Tak więc cieszmy się z naszych zapalniczek i już☺

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że moja naprawa jest w pełni skuteczna?

BTW

Solenoid parownika też był czyszczony zanim wziąłem się za sterownik - nosił ślady mazutu i nie do końca płynnie się poruszał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a tak przy okazji. Jaką temperaturę musi u Was złapać silnik żeby przełączyć się na LPG? Pytam ponieważ przed wizytą w aso w pn, wystarczyło u mnie 50 st żeby się przełączył. Teraz temperatura musi być ok. 70 st i wydaje mi się że to ich sprawka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo cars

Do kolegi ArKos: tak, naprawiłeś usterke skutecznie.

Dziwię się tym mazutem w solenoidzie, bo zanim udało mi się z Tobą porozmawiać, auto było jakieś 2 tygodnie wcześniej w ASO i też mi czyszczono solenoid i byl wymieniony filtr. Czyli powinienem zalożyć szeregowo 2gi filtr zeby chronić wtryskiwacze i reszte układu? Chyba bez sensu bo tylko przepływ zdławię. Tak czy inaczej, Twoja naprawa skuteczna, za co jeszcze raz dziękuję.

Do kolegi Nowyk. Wydaje mi sie ze te instalki maja 2 algorytmy dzialania. Tez latem przelączał się zanim wyjechałem z placu, długo przed tym, zanim wskazówka temp. Się podniosła. A teraz gdy zimno przy ok 60st. I co ważne, kolega ma taką samą astre i nie był na serwisie od zakupu a dzieje się tak samo. Więc myślę, że latem znów wróci do normy to przełączanie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie mam taki sam problem od pierwszego tankowania gazem. Auto garażowane +5 st rano przełączy dopiero po powtórnym uruchomieniu silnika potem w ciągu dnia działa przełączanie. Przejechane 1000km (3-cie tankowanie gazem), zgłoszone do Aso - nic nie wykryli. Najpierw twierdzili, że zły gaz , ale jak im powiedziałem, że tankowany u nich to już gaz dobry. Chyba nie wiedzą co z tym zrobić bo proponują zostawić auto (nie uwierzą jak nie zobaczą). Do ASO mam 35 km i nie bardzo uśmiecha mi się wyprawa z samochodem - powrót autobusem, i znowu wyjazd po samochód czyli 2 dni urlopu. Nie wiem czy miałem pecha czy jest to reguła w oplach z fabrycznym gazem to nie palenie na gazie. Czy jest to błąd oprogramowania, który chyba nie jest trudny do "naprawy" i powinien być rozpoznany. Poprzednim autem (Mitsubischi) przejechałem 300tys km na gazie i takich problemów nie miałem ani w lecie ani w zimie. Czy kolega ArKos coś mógłby w tym temacie podpowiedzieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wielokrotnie pisałem.

Tu też

Zmiana podwykonawców produkujących komponenty do LPG?

To się nazywa oszczędność, czy jakoś tak...

Problem najczęściej leży po stronie sterownika LPG lub jego oprogramowania i jest to normalna masówka - nie ma dnia bez Astry z nieprzełączaniem się na LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wielokrotnie pisałem.

Tu też

Problem najczęściej leży po stronie sterownika LPG lub jego oprogramowania i jest to normalna masówka - nie ma dnia bez Astry z nieprzełączaniem się na LPG.

Dzięki Arkos za odpowiedź. Dzisiaj w aso powiedzieli, że jest odpowiedź Opla w mojej sprawie by na razie nic z tym nie robić bo pracują nad zmianą oprogramowania sterownika w firmie Opel i pewnie będzie jakaś akcja poprawiania tych sterowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa informacja zważywszy na fakt, że żadnego biuletynu technicznego nie wydali.

Ilekroć była sytuacja tego typu i pracowali nad rozwiązaniem, wydawali biuletyn z informacją, aby nie podejmować żadnych działań i czekać na to czy tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności