Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrk7572

Witam mój problem pojawiał się zawsze przy +15 i tak samo przy -8 wiec jakaś masakra , po moim nacisku gdy przyjechałem z błędem podłączyli pod komputer i wyszedł błąd sterownika gazu ( nie było żadnego błędu na desce rozdzielczej ) opel polska przestał już mi odpisywać tylko wiadomość ze pracują nad tym itd.... myślę że w czwartek lub w piątek odbiorę samochód z nowym sterownikiem dam znać czy jest poprawa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomjankes

Witam. Jak wiecie jestem jednym z pierwszych, którym wgrano nowe oprogramowanie sterownika LPG. Po tej naprawie problem z przełączaniem ustał. Napiszcie jak jest u Was. Jestem ciekawy czy Opel zaczął wzywać wszystkich użytkowników na wgranie nowego softu. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

 

 

Napiszcie jak jest u Was. Jestem ciekawy czy Opel zaczął wzywać wszystkich użytkowników na wgranie nowego softu. Pozdrawiam.

 

Bylem w poniedziałek w ASO Żoliborz, dodatkowo zgłosiłem szarpanie i błąd ESP który tego dnia rano mi się pojawił.Pani oświadczyła że nie mogą tak po prostu wgrywać softu innego. I kazała nie czytać forum[emoji23]. Po niby poprawie wężyka do wtryskiwacza ma być wszytko sprawne.

U mnie nie przełączanie występowało bardzo rzadko ale występowało, od poniedziałku nie doswiadczylem problemu. Natomiast dziś po przełączeniu na gaz po około pół kilometra znowu pojawił się komunikat żebym sprawdził system ESP, dodatkowo objawia się dziwne delikatne szarpanie, na luzie obroty nie falują ale czuć że silnik dziwnie pracuje jakby nie na wszystkie cylindry.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomjankes

Z całym szacunkiem do Pani z ASO Żoliborz, ale mi też na siła chciała udowodnić, że to wina gazu, stacji na której tankuję itp. Podobno sama ma Astrę i jej pomaga czyszczenie zaworków, a tankuje na prywatnej stacji. Śmiała się, z wpisów na forum i teraz chyba jest jej głupio, że po wgraniu nowego softu problem ustał, ale pewnie tego nigdy nie przyzna. Widać jednak Opel widzi problem i trzeba pisać do nich bezpośrednio, bo przez ASO nie da rady - udają, że nic nie wiedzą. Dziwne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomjankes

Dziwne, mi zainstalowali soft i usterka została naprawiona. Wgranie oprogramowania zostało zainicjowane prze Centralę Opla, a nie przez ASO, które nie wiedziało na czym będzie polegała interwencja pracownika Centrali Opla. Widać trzeba pisać maile aż do skutku. Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

Z całym szacunkiem do Pani z ASO Żoliborz, ale mi też na siła chciała udowodnić, że to wina gazu, stacji na której tankuję itp.

Mi powiedziała że Polska i Turcja mają najgorszy gaz na świecie, bardzo zanieczyszczony, tylko że pierwszy raz problem wystąpił już na 2 dzień od odbioru auta i przejechaniu 100km.

 

 

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pankierownik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomjankes

Mi powiedziała że Polska i Turcja mają najgorszy gaz na świecie, bardzo zanieczyszczony, tylko że pierwszy raz problem wystąpił już na 2 dzień od odbioru auta i przejechaniu 100km.

 

 

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

U mnie jak wyczyścili zaworek w ASO to następnego dnia rano już był problem z przełączaniem się na LPG, a przejechałem 30 km od serwisu, więc nie mają racji odnośnie czystości gazu. Teraz po aktualizacji softu jest ok, a przejechałem kilkaset km. Niech nie wciskają kitu bo to jest żenujące.

Niech Pani w ASO poda adres stacji na, której tankuje. Według niej jest to stacja, która ma czysty LPG. Pewnie mają gaz z innej dystrybucji niż inni. :D

Edytowane przez tomjankes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavlo.gda

Witam. Jak wiecie jestem jednym z pierwszych, którym wgrano nowe oprogramowanie sterownika LPG. Po tej naprawie problem z przełączaniem ustał. Napiszcie jak jest u Was. Jestem ciekawy czy Opel zaczął wzywać wszystkich użytkowników na wgranie nowego softu. Pozdrawiam.

Hej, super że odświeżasz temat.

Wygląda no to, że problem braku przełączania ma rozwiązanie. Miałem zaktualizowane oprogramowanie sterownika LPG przez speca, który przyjechał do ASO z Warszawy. W serwisie usłyszałem, że szybko to załatwiłem, bo pozostali klienci jeszcze czekają. Temperatura przełączenia faktycznie dziwna, bo przy -13st.C było to ponad 80st.C (tak jak pisałem wcześniej). Dzisiaj przy około +2st.C na zewnątrz było to koło 60st.C.

Inna sprawa to sytuacja gdy jadę na rezerwie - włącza się bardzo wcześnie, jadę jeszcze na gazie przez około 120km z zablokowanym komputerem (!!).

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Zaczyna mnie denerwować podejście Opla do sprawy rozwiązania problemu z LPG. ASO czeka na oficjalne oprogramowanie a z kolei Opel Polska pisze, że rozwiązuje problem. Trwa oczywiście to bardzo długo i nas jako klientów zlewają po prostu. Wysmaruje do Opla dzisiaj twardego maila (przedstawię go na forum). W ostateczności moja propozycja jest taka, że wszyscy którzy mają problem z LPG napisali do UOKiK. Jak będę pisał pismo do UOKiK to szablon opublikuje na forum. Jeżeli to nie poskutkuje wyjdę na drogę prawną z Oplem a najlepiej jak byłby to pozew zbiorowy bo śmiem twierdzić, że Opel sprzedał mi auto z wadą fabryczną a dodatkowo produkował i sprzedawał auta z wadą nie informując o tym fakcie klienta. Co Panowie o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności