Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie wróciłem z aso. Serwisant wybrał się na jazdę próbną ale akurat auto przełączyło się na lpg (w tym czasie na zew. było ok. 5 st C) przez co nie mógł stwierdzić usterki i na nic nie zdały się moje tłumaczenia że przecież usterki sam sobie nie wymyśliłem i nie przyjeżdżam po raz 3 do aso z tym samym tematem. W aucie wymienili za to rurkę solenoidu (cokolwiek to jest:) Zobaczymy co będzie się działo kiedy temp. wyniesie około 0 st albo poniżej. Z ciekawych informacji które uzyskałem od pracownika serwisu, który przytaczał mi schemat postępowania dyktowany przez Opla w sprawie naszej "wspólnej" usterki, jest: 1. czyszczenie elektrozaworu, 2. wymiana rurki solenoidu, 3. wymiana parownika jednak tutaj decyzja zależy od aso. Kolejne co się dowiedziałem to problem z przełączaniem się na lpg występował już lata wcześniej i dlatego Opel zmienił częstotliwość czynności serwisowych (wymiana filtrów) dla pojazdów z lpg z 30 na 15 tys. km co ma związek z dużą ilością zanieczyszczeń występujących w gazie sprzedawanym w Polsce. Widocznie to nie pomogło i czyszczą elektrozawory w pierwszej kolejności kiedy usterka wystąpi. W moim przypadku zanieczyszczenia nie mogą być przyczyną problemu ponieważ elektrozawór był czyszczony 27.11.2017r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ASO odwiedziłem wczoraj - wymiana oleju. O akcji serwisowej, czy nawet pracach centrali związanych z tym problemem nie słyszeli. Nie maja też wiedzy, że jest to problem wielu użytkowników po spadku temperatury w drugiej połowie listopada. Na wszelki wypadek wyczyścili elektrozawór parownika. Oczywiście wszystko działało bez zarzutu. Ale dzisiaj rano, ku mojemu zdziwieniu samoczynnie przełączył się na gaz bez żadnego szarpnięcia i później po pracy też. Niemniej jednak wydaje mi się, że to nie cudowna ręka Pana z ASO naprawiła problem a decydujący wpływ miała temperatura dzisiejszego poranka 4 - 5 stopni. Przy takiej temperaturze działał bez problemu na początku listopada. Pozostaje mi obserwować co się będzie działo i czekam z niecierpliwością na ochłodzenie :D.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maz rację, przełączył się na lpg ponieważ dzisiaj było cieplej niż w ostatnich dniach. Podobnie jak w przypadku serwisanta z aso który pojechał na jazdę próbną moim autem. Tyle że nie po to kupowałem nowe auto, żeby teraz co drugi dzień jeździć do serwisu. Wahałem się czy nie kupić Corolli i teraz żałuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano, przy temperaturze 1st C znowu nie przełączył się na gaz i musiałem ponownie uruchamiać silnik. Zadzwoniłem do aso, mają jakiś raport odnośnie mojego auta do Niemiec wysyłać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomału nie rozumiem o co chodzi.

Przecież Arek napisał co zrobił.

Nie wystarczy przeczytać i kazać mechanikowi w ASO zrobić to co Arek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobił Arek przekazałem w aso przy pierwszej swojej wizycie ale co z tego skoro jak powiedział pracownik, serwis autoryzowany musi się trzymać schematu postępowania dyktowanego przez producenta i nie mogą wierzyć temu co "klient gdzieś wyczytał w internecie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 18:11

Wczoraj rano, przy temperaturze 1st C znowu nie przełączył się na gaz i musiałem ponownie uruchamiać silnik. Zadzwoniłem do aso, mają jakiś raport odnośnie mojego auta do Niemiec wysyłać.

 

U mnie czar prysł po jednym poranku. Kolejnego dnia przy +4 już nie zadziałał i tak jest do dzisiaj. We wtorek ma być +12 to będzie ok. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie ma wpisów kolegów z początku forum PiotrGr i przemekmirocha czyżby pozbyli się tej usterki a usunął ją kolega Arek jak wnioskuję z wcześniejszych postów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności