Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Opel Astra G 2002, 1.6 16 V, całkowity brak zasilania.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   trzciniak85

trzciniak85
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:Opel Astra II
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 23 listopad 2017 - 09:53

Witam,

Dziś rano miałem problem z samochodem, jak w temacie, Opel Astra G 2002, 1.6 16 V, drugi właściciel. Rano otworzyłem samochód z kluczyka (fizycznie, nie z przycisku), zamek centralny się odblokował, wsiadam do samochodu, światło kabinowe normalnie świeci, wsadzam kluczyk do stacyjki, przekręcam i wszystko gaśnie. Sprawdziłem akumulator, napięcie 12,60 VDC, przed zostawieniem samochodu pod domem wypiąłem obie klemy. Czy jest gdzieś jakiś bezpiecznik centralny w tym samochodzie? Lub problem może być gdzieś indziej?

Trochę o samochodzie, jestem jego drugim właścicielem, poprzedni właściciel zamówił kilka modyfikacji, między innymi niefabryczny alarm (faktura 2008 r). Po jakimś czasie, lato 2017, moduł uległ uszkodzeniu i nie rozbrajał się, odcinał pompę paliwa, pomagało wypinanie klemy akumulatora na co najmniej pół godziny. Po znalezieniu i odłączeniu modułu alarmu problem zniknął i wszystko było ok, co jest dziwne. Załączam zdjęcie puszki przekaźników, przeglądając w internecie zdjęcia w temacie przekaźników doszedłem do wniosku, że przekaźnik od pompy paliwa mam zdublowany, oprócz tego mam wrażenie że wiązka przewodów z puszki przekaźników była przerabiana, zdjęcie drugiej. Nie jestem pewien czy to może mieć wpływ na dzisiejszą usterkę, moduł alarmu wypiąłem w zeszłą sobotę, bo wypinanie klemy już nie pomagało, 11.11.17, i myślałem że już koniec problemów z samochodem. Czy ewentualnie po drugiej części postu komuś się nasuwają jakieś możliwości, co by tu sprawdzić jeszcze? Po pracy sprawdzę wszystkie bezpieczniki pod maską, rano nie zdążyłem tego zrobić.

Załączone miniatury

• opel1.jpg
  • opel2.jpg

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 10992 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE

Napisano 23 listopad 2017 - 10:07

Opis bezpieczników http://forum.opel24....azniki-astra-g/

Ale według mnie to masz jakies zwarcie podczas odpalania.

Albo kostka pod stacyjką albo automat od rozrusznika.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   trzciniak85

trzciniak85
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:Opel Astra II

Napisano 23 listopad 2017 - 10:58

Podejrzewam jakieś zwarcie, dlatego wypiąłem akumulator. W pierwszym poście napisałem, że wszystko gaśnie, powinienem napisać, że wszystko zgasło i już  nie działało, rozrusznik nawet nie zdążył zakręcić. Na chwilę wypiąłem akumulator, sprawdziłem go miernikiem, podłączyłem ponownie, brak reakcji, jakby zasilanie z akumulatora nie dochodziło. W opisie bezpieczników nie ma informacji o jakimś centralnym bezpieczniku, a objawy wskazują na brak zasilania z akumulatora.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 10992 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE

Napisano 23 listopad 2017 - 18:29

No to sprawdź czy dochodzi zasilanie do stacyjki i czy z niej wychodzi.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież