Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Astra J 1.7 - sporadyczny problem przy odpalaniu ze sprzęgłem

1.7 92kW 16V Z17DTR

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   Micchalek

Micchalek
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Model:Opel Astra IV
  • Silnik:1.7 CDTI 131km
  • Nadwozie:Kombi
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 25 listopad 2017 - 15:35

Dzień dobry,

Od jakiegoś czasu mam dziwny problem związany z moją astrą. Niestety w ostatnim czasie nie bardzo uśmiecha mi się wizyta u mechanika stąd liczę na jakieś podpowiedzi ewentualnie jakąś diagnozę.

Problem występuje co jakiś czas tzn. co może 20 odpaleń samochodu, generalnie nie udało mi się wychwycić jeszcze dlaczego tak może się robić.

Problem polega na tym, że samochód podczas odpalania bardzo harczy i w efekcie nie odpala. Kolejne drugie automatyczne odpalania czasami zaskoczy czasami nie. W każdym razie ja wyłączam silnik, wciskam jeszcze raz sprzęgło i odpala najczęściej już normalnie. Nie mniej jednak po takim przebiegu wydarzeń bardzo dziwne jest sprzęgło. Pierwszy raz po jego wyciśnięciu mocno wyskakuje (zatrzymując się w połowie). Co za tym idzie po wyskoczeniu nie jest ono wyciśnięte do końca i muszę je podważyć nogą. Następnie wcisnąć (przy odpalonym silniku oczywiście) dwa-trzy razy i ewentualnie jeżeli się zapadnie to je podnieść, później już jest ok.

Zapewne objawy związane ze sprzęgłem mogą świadczyć o dwu masie albo samej skrzyni (co gorsza).
Podejrzewam dodatkowo, że mój akumulator jest już dosyć słaby (ma 6-7 lat oryginalny od nowości) i się zastanawiam czy nie jest może tak, że jak ma mało mocy to jakby sprzęgło zapowietrza (nie wiem czy to w ogóle możliwe).

Proszę o pomoc.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   Wookie82

Wookie82
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Astra IV
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 07 grudzień 2017 - 17:56

Czesc
Niestety nie jestem w stanie nic Ci pomoc,ale moge cie pocieszyc.U mnie dzieje sie to samo.
Jak ogarnoles o co chodzi daj cynk bede wdzieczny,DZIEKI I POZDRO
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież