Skocz do zawartości

jakie wymiary popychaczy corsa c 1.2 16V


Gość biniu75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję informacji jakie powinny być wymiary popychaczy bo przeglądając oferty -https://eautosklep.com.pl/partscatalogue/popychacz-zaworu-opel-corsa-c-f08-f68-1-2-twinport-2004-07-2009-12,8A-84-4650-18229-2-1216.aspxnatknąłem się na dwa wymiary średnicy 12mm lub 13mm , także jest różnica w wysokości. Pytanie czy różnica tkwi w sposobie podania przez producenta czy coś innego? Pytam ponieważ przymierzam się do wymiany bez ruszania rozrządu na podstawie takiego filmu- https://www.youtube.com/watch?v=uydjet-u5KY Pozdrawiam. Dodam że chodzi o silnik 1.2 16V 75KM

Popychacz zaworu INA 420 0072 10
Tryb pracy: hydrauliczny
średnica zewnętrzna [mm]: 13,00
Wysokość [mm]: 36,00
Wymagana ilość: 16

Nie wiem gdzie to wkleić , bo znalazłem w trakcie szperania w necie stronę z katalogami serwisowymi części do opli. Może komuś się przydać.

https://opel.7zap.com/pl/car/. Swoją drogą i tak według katalogu wyskakują mi dwa rozmiary popychaczy, gdzieś przeczytałem , że powyżej 100 000 nie należy montować tych jak to zrozumiałem `nominalnych`. Może ktoś się jednak orientuje jak je dobrać?

Edytowane przez biniu75

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten katalog już od dawna jest podawany na forum.

 

A z jakiego powodu nie należy ich montować?

 

Te popychacze można nawet rozebrać i wyczyścić

 

http://www.samnaprawiam.com/poradniki-3913-czyszczenie-hydropopychaczy-opel.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , naszło mnie jeszcze jedno pytanie - czy jak będę chciał odkręcić koła rozrządu tak jak helmuty na filmie to jaką mam szansę , że napinacz mi nie przeskoczy? Oczywiście będę starał się jak najlepiej zablokować te koła, nawet dorobić jakąś blokadę.

Edytowane przez biniu75

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mi po miejscu na klucz jak koła będą luźne to wałki wywalam i pytanie czy napinacz całości nie przepchnie. Nie wiem po prostu jaka jest siła napinacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napiszę parę słów ponieważ właśnie dzisiaj wymieniłem te przeklęte popychacze. Zakupiłem j.w. firmy INA o średnicy zew. 13mm jak się okazało po pomiarze mają jednak 12mm, dziwne ale nie wnikam bo pasowały idealnie. Po wymianie w i po skręcaniu całości przyszedł czas na odpalenie i ... O kur... za prawie pięć stów zrobiłem sobie jeszcze gorszego diesla :ANGRY: No nic, zacząłem odpowietrzać według dołączonej instrukcji czyli 2500 obr. przez 4 min. po odpuszczeniu gazu cisza jak makiem zasiał :) Samochód jeszcze trochę popracował na wolnych i niby jest dobrze, choć w drodze powrotnej zatrzymałem się na małe zakupy i po ponownym odpaleniu jeszcze lekko je było słychać, więc jeszcze je trochę potrenuję albo podczas normalnej jazdy dojdą do siebie. Teraz tylko jeżdżę z duszą na ramieniu czy aby wszystko dobrze poskręcałem- koła zębate 50Nm + 60st i panewki na czuja ok 8Nm, nie wiem tylko czy nie trzeba było dać jakiegoś kleju na śruby w wałki rozrządu, ale nigdzie w necie nie widziałem żeby stosowano takowy blocker. Jeszcze taka ciekawostka dotycząca kapy zaworowej, otóż sprzedający mi corsę twierdził , że coś mu płyn znikał , okazało się, że walnęła mu UPG niby dał do fachamanów ale chyba nie mieli czasu wyczyścić pokrywy bo dzisiaj wymyłem z niej od groma budyniu, a dodam że olej mam wymieniony a płynu mi nie ubywa. Jakby ktoś chciał jakiś wskazówek to proszę pytać może trochę na swoim przypadku będę mógł coś doradzić. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem inny załącznik beż kątów ale i tak dokręcałem po trochu kilka razy tak ,że ee powinno być dobrze, bardziej bałem się zerwać gwinty. Zapomniałem też dodać, że po zwaleniu pokrywy jedna śruba była całkiem luźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności