Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

(VB) 2.0 DTi brak mocy i spalanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   velekopelek

velekopelek
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Model:Opel Vectra B
  • Silnik:X20DTH
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 01 grudzień 2017 - 09:57

Witam,

Temat zakładam głównie po to,by się upewnić na 100% .... .

A więc,w moim aucie (VB 2.0DTh) padła pompka vacu. .Aktualnie zakupiłem używkę od VC 2.2 z 04r. Pompka ta podaje mi -7.5 podciśnienia.Z tego co wiem,to pompkę trzeba wymienić przy podciśnieniu -6 przynajmniej tak przeczytałem na necie.No i teraz...po zamontowaniu tej że używanej pompki vacu wzrosło mi spalanie-wcześniej w mieście miałem ok.6.8L/100 aktualnie przy spokojnej jeździe mam 11.5L100 W trasie min.które udało mi się osiągnąć to 9.5L/100 .Pedał hamulca jest trochę twardy ale tragedii nie ma.Przy okazji silnik zrobił się słaby.Ten problem pojawił się po wymianie pompy vac,tak że mam rozumieć,że podciśnienie-po za wspomaganiem hamowania wpływa również na osiągi oraz spalanie?. Sztanga przy turbo da się przestawić,wprawdzie idzie ciężko ale da się.Układ dolotu wraz z IC wyczyszczony .Temp.silnika wg.compa to 88-89*C.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   Pawelzmc

Pawelzmc
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Model:Opel Omega B
  • Inna marka:Vectra c
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 02 grudzień 2017 - 17:22

Sugeruje posprawdzac weze od podciśnienia być moze pozamieniałeś miejscami vac na out, badz sama pompa ma gdzies nieszczelnosc, sztange od turbo można odciagnac na zapalonym silniku pod warunkiem ze masz duzo sily w łapie, przy normalnym pociagnieciu nie powinna drgnąć
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież