Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie
- - - - -

Piszczenie w kole, kontrolka abs i zblokowane ko這 z ty逝

• Zaloguj si, aby doda odpowied
1 odpowied w tym temacie

#1 OFFLINE   Bizon123

Bizon123
  • U篡tkownik
  • 1 post闚
  • Model:Opel Astra II
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 01 grudzie 2017 - 20:37

Witam, od jakiegoś miesiąca mam problem z piszczeniem w tylnim kole w Oplu Astrze G, nie mam pojęcia czy w lewym czy w prawym, nie da się zlokalizować źródła tego dźwięku i też ciężko opisać ten dźwięk, pojawiał się on tylko jak hamowałem hamulcem nożnym, tak jakby w jednej pozycji hamulca, jak dociskałem hamulec to to dziwne piszczenie-skrzypienie ustawało, jak puszczałem też, piszczało tylko jak trzymałem hamulec w określonej pozycji, pojawiało się to raczej przy wyższych prędkościach (40 km/h w górę), to było raczej mało uciążliwe, ale słyszalne, więc to ignorowałem. Od kilku dni problem się nasilił, zauważyłem że zaczęło piszczeć dość głośno nawet przy ruszaniu, nawet gdy nie naciskałem hamulca nożnego, po kilku minutach jazdy problem ustępował i znowu było to słyszalne tylko przy wciśnięciu hamulca przy wyższych prędkościach. Dziś dojechałem do domu, mróz dosyć mocny, a ja zaciągnąłem ręczny, po około 2,5 godziny miałem znów jechać ale wyjechałem tylko z miejsca parkingowego i zapaliła się kontrolka ABS, mocno mi zarzucało tyłem, tak jakbym miał zaciągnięty ręczny, piszczenie w kole z tyłu zniknęło, no i się okazało że blokuje mi prawe tylne koło, raz puszcza, raz blokuje, kontrolka abs się cały czas świeci, zacząłem spuszczać i naciągać ręczny, ruszać do przodu i do tyłu i koło tak jakby trochę puściło, piszczenie w kole wróciło, ale kontrolka abs-u dalej się świeci. Gdzie szukać przyczyny? Raczej problem z ręcznym? Linka po prostu zamarzła? Czy bardziej jakieś zaciski albo tłoczki, a może moduł abs padł? Prosiłbym o jakieś wskazówki.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

U篡tkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• U篡tkownik
  • 1060 post闚
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   rafalgrzegorz

rafalgrzegorz

Rafa

• Moderator
  • 9297 post闚
  • Lokalizacjaok. Kalwaria Zeb./ ma這polska
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE, 104KW - 141KM
  • Nadwozie:VAN, "LUNA"
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 01 grudzie 2017 - 21:08

Kolego wizyta u mechanika cię nie ominie - sądząc po opisie - po prostu hamulce (przynajmniej tylne) do przeglądu, a co może być trudno powiedzieć bo autko u ciebie ale dobrze celujesz za wyjątkiem modułu abs ale też może być problem z tylną piastą.

Tylko trochę późno się za to zabierasz, bo efekty już od dawna słyszałeś.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież