Skocz do zawartości

Padnięte ECU Corsa C z10xe '01


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jest sprawa.Ogólnie prawko 2 tygodnie a serce już w gardle dzisiaj było(stres straszny nie polecam). Sprawa jest taka że mi corsa C '01 (z10xe) umarła 60km od domu kiedy wracałem z Bydgoszczy.Objawy były takie że wracałem z arkad i w połowie drogi zapaliła mi się kontrolka akumulatora na 1 sek potem zgasłą na ok 5 pojawiła się znowu na 5 zgasła i zaczeła się palić nieustannie.Zjechałem na orlen, podejrzewałem alternator ale wszystko było ok.Wypikałem błędy i wyszło mi 0707. Zignorowałem to myślałem że dojadę.Jeszcze w bydz trochę wariowało mi radio nie mogłem go wyłączyć,migał itp. Jak wyjechałem z bydzi koło wojnowa wywaliło mi kontrolkę poduszek,potem ABS na końcu ESP i wyłączyło mi wspomaganie.Przestraszyłem się,zjechałem zgasiłem,potem go zapaliłem(kręcił trochę dłużej) ale chodził równo była tylko kontrolka akumulatora i nie działały liczniki.Kierunek i dzida do domu bez wspomagania,przejechałem 3 metry i mi stanął na drodze.Z kolegą przepchaliśmy na zjazd ( stanął na krzyżówce), Awaryjki, wypikałem błędy wyszło 0606.Próbowałem zapalił ale kręcił jakby aku padło, raz zapalił ale zaraz zgasła. Cholował nas sąsiad dziewczyny, im dalej holował tym gorzej było.O ile na postoju wszystko działało tak po 5 km straciłem kontrolę. wywiem się zatrzymał włączyły się postojowe i awaryjki które pikały i mrugały 100x na s. wraz z licznikiem zero kierunków brak świateł stopu szyby nie działają.Ciekawe było to że do 10km holowania jak wciskałem hamulec(musiałem na nim stać aby się zatrzymać taki twardy) to zapałał się licznik i wszystkie kontrolki po ok 10 km umarł całkiem.
Wiem długa historia, masakra czy ECU padło ? czy to zwara czy coś. Nie wiem co robić to było auto mamy do pracy kasy na naprawę brak (ecu używane pewnie 400zł). Jest jakaś nadzieja. Auto stoi u dziewczyny z odłączonym aku bo światła i awaryjki mrugały 100x s i nie mogłem ich wyłączyć, nic nie działało.

Edytowane przez tobexor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób stwierdziles ze alternator ok? Druga sprawa, nie masz czasem alarmu lub zabezpieczenia? Próbowałes odpalić auto z dobrze naładowanym aku?Od tego bym zaczał. Może zbyt slaby aku wygenerował błedy

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób stwierdziłeś ze alternator ok?

 

pamiętam z prawka że jak ci się zaświeci aku podczas jazdy to jest brak ładowania przez niedziałający alternator

 

po 12 jadę do dziewczyny auto zaholować do mechanika ale najpierw załatwię dobre aku i zobaczę czy to coś da

Dobra byłem po auto sprawa jest taka że na nowym aku bez problemu odpaliła ale nadal świeciła się kontrolka akumulatora.Alternator padł, łożyska całe bo nic nie słychać, wieczorem sprawdzę jeszcze co i jak.Na jutro mam mechanika i lawetę więc się zrobi.

Takie pytanko?. Spasowałby alternator z corsy b 1.4 km x14sz. wyglądają bardzo podobnie.

Edytowane przez tobexor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ze aku i powinno byc po sprawie. Na altku poszukaj naklejki jezeli ta sama moc i reszta taka sama to powinno styknąć. choć podejrzewam że od x14sz moze byc za słaby

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@adam1954,

już sprawdziłem aku było rozładowane ewidentnie nie było ładowanie na aku było 10.8 V

co do naklejki to nie mogę jej znaleźć. Ale alter od silnika 1.4 za słaby do 1.0 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, w cc masz wspomaganie elektryczne, nie wiem czy klime masz tez, wiec wieksze zapotrzebowanie na prad, ale czy altki sa rózne nie wiem, tylko podejrzewam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności