Skocz do zawartości

- - - - -

Felgi ,opony.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2008 - 10:36

Witam, kupiłem Merivke na zimowych oponach i stalowych felgach 15 cali, na lato muszę więc coś kupić, pytanie tylko co ? Jakie polecalibyście alumy ile cali ? jakie opony szerokość, profil ? Jakiej firmy, ? Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrowienia.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2008 - 10:40

Dobre pytanie. Ja mam na letnich ale zastanawiam sie nad jakimis alumkami..

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2008 - 16:25

ja mam Oplowskie Aluski 5-ramienne B) 15" na 5 śrub, a oponki 185/60 r15 . opony GoodYear Eagle - świetna przyczepność. jak najbardziej polecam!

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2008 - 21:11

Jak najbardziej - jak kolega powyżej - najlepiej nominalne, zalecane przez producenta rozmiary felg i opon, jeżeli zależy Ci żeby wszystkie układy działały w pełni sprawnie, nie przyspieszały zużycia łożysk, a licznik pokazywał faktycznie prawdę. Dla 15 calowych - felgi: 6Jx15 ET 43 - opony: 185/60 R15.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2008 - 23:18

jeśli macie CDTi i koła 5x110 to uważajcie na odpowiednie ET, musi być 43 wkładałem kiedyś koła z innego opelka i nie podeszły ( przeszkadzał zacisk hamulca )

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   atb30

atb30
  • Forumowicz
  • 106 postów
  • Model:Opel Astra IV
  • Silnik:1,7 110KM

Napisano 10 styczeń 2009 - 09:30

Witam. Myślę już o zakupie opon letnich. Bardzo proszę o jakieś sugestie co warto kupić. Do tej pory miałem DUNLOP SPORT i spisywały się całkiem całkiem. Teraz myślę nad MICHELIN ENERGY SAVER. Czy Ktoś posiada takie opony i może wypowiedzieć się na ich temat ?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#7 OFFLINE   Bogo

Bogo
  • Zasłużony
  • 2535 postów
  • Model:Nie Opel
  • Silnik:1,7

Napisano 10 styczeń 2009 - 10:52

Czy Ktoś posiada takie opony i może wypowiedzieć się na ich temat ?

atb30, może tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie:
http://forum.opel24....ght=jakie opony
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 OFFLINE   silvo44

silvo44

instruktor

• Moderator
  • 3803 postów
  • LokalizacjaOlkusz/młp
  • Model:Opel Vectra C
  • Silnik:Z18XER
  • Nadwozie:HB
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 10 styczeń 2009 - 11:15

Czy Ktoś posiada takie opony i może wypowiedzieć się na ich temat ?

... konkretnie odpowiedziec to sie nie da, bo dobre Micheliny w rozmiarze 175 wcale nie muszą być topowe w innym rozmiarze...
Poszukaj opinii na portalach moto - o konkretnym rozmiarze jaki chcesz założyć...Pozdro...
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2009 - 13:06

po pierwsze odpowiedz sobei na pytanie czy cenisz sobei komfort czy trzymanie 185/60/15 to jest zalecane przez producenta dobre tyrzymanie i przyzwoity komfort w miescie 185/65/15 troszki lepciejszy komfort i ale minimalnie gorsze trzymanie 195/55/15 trzymanie najlepsze komfort w miasto i okolice gorszy ale trasa ok ja mam lato 185/60/15 i oponki Continental premium contact2 i jestem zadowolony na zime mam 185/65/15 i fuldy montero2 i bym powiedział ze jest to samo Jeszcze mam pytanie dla zorientowanych czy felgi alu 15-stki 6cali ET 49 wchodza do merivy

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2009 - 21:26

Latem zakładam 195/55/16" na felgę szerokości 6,5cala ET 43. Trzymanie super, komfort na trasie ok. Spalanie paliwa około 3% większe. Ale autko wygląda zdecydowanie lepiej niż na standardowych, szczerze polecam. Ze wszystkich wymienionych w ty tekście najlepiej moja Merivka zachowuje się właśnie na nich. Wyjeździłem na tym profilu 70tyś. km. Jedynym problemem jest dostępność do tanich marek opon. Przy szerokości 205/55/16 wspomaganie nie daje sobie rady przy dużych prędkościach, dodatkowo wystaje mocno i chlapie błotem. Producent dopuszcza 205/50/16 szerokość felgo 6" ET43.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież