Skocz do zawartości

Wibracje silnika Corsa C 1.2


Gość mpDante

Rekomendowane odpowiedzi

Umiem poszukać :) Bardziej chodziło mi czy kojarzysz jak to powinno wyglądać. Patrząc po internecie to w podstawie, gdzie przykręca się przepustnicę jest jakiś oring, którego zwyczajnie nie kojarzę. Gdyby uszczelki nie było wcale, to zakładam, że byłoby to zauważalne w pracy silnika :)

 

https://8.allegroimg.com/s400/01126a/18aceb8f4e0e809d8c5bafd8b958

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli obydwie płaszczyzny były by równe to powinno być szczelne bez uszczelki.

Ale że jest to połączenie dwóch innych materiałów ( stop aluminium i tworzywo sztuczne) to tym bardziej powinna być uszczelka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw jeszcze się upewnić czy przepływka jest uszkodzona.

Odłączona wtyczka

4-masa 5V

2-masa nap. aku.

3-masa 0 Ohma

 

Wtyczka podłączona

3-5 zapł. włączony 1V

3-5 bieg jałowy 1.3V

3-5 pełne obciążenie 4.2V

 

Pomierzyłem na ile umiałem i wyszło coś takiego:

 

Przy odłączonej wtyczce:

1,4 - 4,98V

2 - napięcie aku

 

Podłączona wtyczka (zapłon/jałowy):

5 - 1,01V / 1,86V (ok.3000rpm 2,19V)

4 - 4,98V / 4,97V

3 - 0,02V / 0,01V

2 - napięcie aku

1 - 4.08V / 4,06V

 

Jaki wnioski z tego można wyciągnąć?

 

Co dziwnego zauważyłem, że po zrobieniu pomiaru obroty jałowe wskoczyły na ok.900 i tak jeździł cały dzień, następnego dnia znowu lecą na ok.600... poza tym, że silnik pracuje dużo lepiej po czyszczeniu przepustnicy, to nadal mam delikatne drgania.

Edytowane przez mpDante

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączona wtyczka (zapłon/jałowy):
5 - 1,01V / 1,86V (ok.3000rpm 2,19V) 4 - 4,98V / 4,97V 3 - 0,02V / 0,01V 2 - napięcie aku 1 - 4.08V / 4,06V

 

 

Jak ty to mierzyłeś?

 

Miało być jak napisałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mierzyłem napięcie na pinach poszczególnych. Najpierw samą wtyczkę odłączoną, potem podpiętą na przekręconym kluczyku (bez odpalania), potem na odpalonym/jałowym i ten jeden pin przy ok.3000obrotów (czyli przy obciążeniu, chyba, że źle to zrozumiałem?).

 

Kabel minusowy miernika dałem do minusa na aku, a plusem sprawdzałem napięcie na kablach od przepływomierza?

Edytowane przez mpDante

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś pomierzyć cały czas na pin 3-5.

Czyli masz właczoną wtyczkę i wbijasz np. igły w przewody które idą do pin 3 do pinu 5.

I na nich mierzysz to co podałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wydaje mi się, że jedną taką próbę też zrobiłem i nie było różnicy (bo pin 3 to chyba masa jest), ale dla pewności sprawdzę jeszcze raz tak jak mówisz. Te 3000rpm wystarczą do pomiaru na obciążeniu?

Edytowane przez mpDante

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze pełne obciążenie to gaz prawie w dechę.

Ale ogólnie to jak widzisz powinno się zmieniać płynnie od 1.3 do 4.2V wraz ze zwiększaniem obrotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponownie wracam do tematu, bo trafiło się wypadanie zapłonu na 3 cyl, w sumie sporadycznie, ale jednak... Byłem sprawdzić ciśnienie na cylindrach i na 3-cim wychodzi mniej jak na pozostałych (wszędzie 10 i 7/8).

 

Pytanie teraz, czego się spodziewać... bo póki co, poza lekkimi wibracjami na jałowym, auto jeździ w miarę normalnie. Od mechanika dostałem radę, żeby pozbyć się auta :)

Edytowane przez mpDante

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności