Skocz do zawartości

Wibracje silnika Corsa C 1.2


Gość mpDante

Rekomendowane odpowiedzi

OK, rozumiem, że mówisz o pinach... jutro zorganizuję miernik i zobaczymy czy sobie poradzę z pomiarem :)

 

Też znalazłem opinie, że zamiennik niekoniecznie, więc w ostateczności trzeba będzie szukać używki, albo szarpnąć się na Boscha :mellow:

 

BTW: Coś takiego jak SKV Germany to też jakiś badziew, czy już coś porządniejszego?

Edytowane przez mpDante

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

OK, rozumiem, że mówisz o pinach

 

Tak

 

 

 

SKV Germany to też jakiś badziew,

 

Jeżeli chodzi o elektronikę to tak.

To też chińczyk robiony dla niemiec.

Chociaż nigdy nie wiadomo.

Uważaj na firmę Beru bo też niektóre mają opis na pudełku Beru a z tyłu kod kreskowy z napisem Made In China

Kolega kupił taką cewkę do AH i jeździ na niej już 2 rok.

Więc może ?

Inne rzeczy tej firmy nie próbowałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracam do tematu, bo wymiana przepływomierza nic nie dała, kupiłem 2 używki i na każdej zachowuje się tak samo (o ile są sprawne). Wyczyściłem przepustnicę i sama praca silnika się poprawiła, ale teraz praktycznie wolne obroty mam stałe ok.600. Domyślam się, że muszę zresetować ustawienia przepustnicy przez komputer, więc z tym jeszcze kilka dni poczekam. Zamówiłem jakiś czas temu u majfrendów kabelek, więc zawsze to jakaś szansa na sprawdzenie ewentualnych błędów. Jeżeli nie dam rady, to będę szukał kogoś ogarniętego z tym modelem auta.

 

Przy okazji miałbym parę pytań:

- Jakie powinny być wzorowe wolne obroty dla silnika 1.2?

 

- Czy dobrze zrozumiałem, że tzw. silniczek krokowy jest zintegrowany z przepustnicą i ewentualne jego uszkodzenie to wymiana przepustnicy?

- Pocenie się między przepustnicą i górną obudową (tam jest gumowa uszczelka) to normalny objaw? Zgodnie z zaleceniami na forum, podłożyłem pod śruby podkładki, żeby obudowa miała lepszy docisk, ale nadal widać delikatne zapocenie. Wcześniej ewidentnie była tam nieszczelność, bo cała obudowa przepustnicy była zasyfiona. Zastanawiam się czy nie dać pomiędzy jakiegoś silikonu do uszczelek itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, bo nie pomierzyłem. Mam dwie lewe ręce do miernika i chyba dlatego poszedłem w te przepływomierze. Mimo wszystko, postaram się spróbować.

 

OK, czyli już jakiś pogląd na sytuację mam, czego się spodziewać.

 

A ten silnik krokowy jest zintegrowany z przepustnicą? W sumie otwierałem tą obudowę na przepustnicy, ale tam wszystko wygląda jak nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica jest w całości elektroniczna i nie ma silnika krokowego

 

http://warsztaty.samochodowka.internetdsl.pl/serwishdd/poradnik/elek_autom/wykonaw/etc.htm

 

 

 

 

W sumie otwierałem tą obudowę na przepustnicy, ale tam wszystko wygląda jak nowe.

 

I dobrze.

Ale to połączenie puszki z przepustnicą ma być szczelne aby nie ciągnęło lewego powietrza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a czy kojarzysz może czy pod przepustnicą powinna być jakaś uszczelka? Od góry w tej plastikowej obudowie (odmie?) jest oring, ale od spodu już nie kojarzę...

 

Wg rysunku, coś tam jednak powinno być (2)?

17.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś przecież na rysunku uszczelkę nr.5

To w sklepie masz http://www.opel-e-sklep.pl/uszczelka-korpusu-zaworu-przepustnicy-p-3342.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raczej to inna wersja przepustnicy (zwróć uwagę na doprowadzenie węży). Jak wpisałem VIN na ECAT24 to pokazuje mi tylko numery części dla pozycji 1,2,3.

 

Bardziej mi chodziło o pozycję 2.

Edytowane przez mpDante

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności