Skocz do zawartości

1,7 CDTI Z17DTH Osłona kolumny kierowniczej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem problem z przełącznikiem zmiany świateł, więc musiałem się do niego dostać. Podczas demontażu osłony kolumny wypadła mi taka sprężysta dość duża blaszka w kształcie litery V z wywinięciem na jednym końcu, Przepatrzyłem wszystko dookoła i nie mogę zlokalizować gdzie ona miałaby być. Może to błahostka ale jednak to kierownica i boję się jakiejś niespodzianki w czasie jazdy. Jeżeli ktoś kojarzy taką część to bardzo proszę o podpowiedź gdzie to może być włożone. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką reakcję. Wygląda na coś w tym stylu. Za jakieś 2 godzinki będę mógł to sprawdzić. Mam nadzieję że to jest to. Oczywiście napiszę jaki był efekt moich poszukiwań. Pozdrawiam.


No i to nie to. Ta blaszka (dołączone foto) leżała sobie luzem w dolnej części obudowy stacyjki. Przymierzałem ją jak się da ale bez efektu. Ktoś tam wcześniej zaglądał bo brakowało dwóch wkrętów dolnej osłony. W trakcie moich poszukiwań pojawił mi się jeszcze jeden problem, mianowicie chodzi o to że nie odbija mi kierunkowskaz po skręcie w lewo. Manetka wraca tylko kawałeczek i dalej trzeba ją popchnąć ręcznie. Jeśli przy okazji tej blaszki można prosić o wskazówkę to bardzo proszę.


Właśnie jestem po montażu osłony i nie udało mi się znaleźć lokalizacji tej nieszczęsnej blaszki. Wygląda ona dość specyficznie więc nie podejrzewam żeby była niepotrzebna. Może jednak ktoś kojarzy ten element.

post-57603-0-58554300-1513340347_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie ma nic wspólnego z silnikiem.

Przenoszę do działu elektryki.

Wygląda na to że z powodu tej blaszki kierunek nie wraca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przeniesienie. Nie jestem bywalcem wszelkich forum i mogę jeszcze nie raz strzelić gafę. Jednakże ta blaszka nie ma wpływu na powrót kierunku. Okazało się że jest to wina manetki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to może być coś co z niej wyleciało.


A tak w gwoli informacji radzę zapoznać się z regulaminem tego forum - co ułatwi ci poruszanie się po nim. - http://forum.opel24.com/forum/5349-regulamin-forum/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta blaszka jest dłuższa od całej kostki i ma szerokość ok 5mm, więc niemożliwe jest aby mogła z niej wypaść. Jeżeli już to gdzieś z tych plastików dookoła kolumny. Jak dla mnie ona nigdzie nie podchodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W trakcie moich poszukiwań pojawił mi się jeszcze jeden problem, mianowicie chodzi o to że nie odbija mi kierunkowskaz po skręcie w lewo. Manetka wraca tylko kawałeczek i dalej trzeba ją popchnąć ręcznie

 

 

Wyrobił się kołeczek plastikowy w manetce.

Wymiana manetki.

Ja bawiłem się w naprawy , naciągania sprężynki ale to na miesiąc i ponownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz jeszcze raz osłonę kierownicy, tylko nie tą dużą tylko tą pod, którą jest stacyjka i manetki, coś mi się kojarzy, że tam widziałem takie blaszki w pobliżu manetek, to chyba to miejsce, które zaznaczyłem na zdjęciu lub gdzieś koło tego

post-44819-0-40584300-1513363677_thumb.jpg

Edytowane przez dawidb750

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Możliwe, że jest to miejsce na taką blaszkę chociaż z tego co widzę potrzebne byłyby dwie. Jutro to na pewno sprawdzę. Jeżeli chodzi o manetkę to prawdopodobnie będę zmuszony ją wymienić, tylko zastanawia mnie to że po skręceniu w prawo manetka odbija bez problemu. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności